Koncert przed przerwą. Relacja z meczu Wierna - Unia 2:1

JKM
Wierna Małogoszcz po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie pokonała Unię Tarnów 2:1 (2:0). Dla podopiecznych Mariusza Lnianego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym terenie.

Mariusz Lniany, trener Wiernej:

- W pierwszej połowie graliśmy koncertowo. Dużo fajnych akcji, strzałów, dwa gole. Bramka Unii trochę nas wybiła z uderzenia, ale nie daliśmy sobie wydrzeć cennych punktów, na które zasłużyliśmy.

Gospodarze zaczęli mecz od huraganowych ataków, grali z polotem i już w 16 minucie objęli prowadzenie. Rzut rożny egzekwował Jan Kowalski, a Michał Rogala z "szesnastki" nie dał szans golkiperowi. Dobrą robotę wykonał Piotr Pawłowski, który skupił na sobie uwagę obrońców Unii. Wierna przeważała, świetne okazje miał Hubert Drej, po uderzeniu Tomasz Trybka piłka odbiła się od poprzeczki, Jakub Hajduk trafił w słupek. W 40 minucie Hajduk wykończył świetną akcję Dreja i zrobiło się 2:0. Nerwowość w szeregi piłkarzy Wiernej wprowadziło trafienie Marcina Kucharczyka w 56 minucie, ale udało się dowieźć korzystny wynik do końca. Postawa z pierwszej odsłony w konfrontacji z Unią Tarnów dobrze rokuje na przyszłość zespołu, który musi wciąż pracować nad skutecznością.