Koncertowy mecz AZS WSBiP KSZO. Bezdyskusyjna wygrana nad Budowlanymi Toruń (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
Beniaminek z Torunia przed tygodniem jako pierwszy pokonał lidera - Jedynką Aleksandrów Łódzki. W Ostrowcu musiał jednak uznać wyższość podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń. Relacja live - zobacz zapis

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń 3:0 (25:17, 28:26, 25:16)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Buławczyk, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero).

Budowlani: Łunkiewicz, Słonecka, Drzewiczuk, Toborek, Sobczak, Ostrowska, Kolanowska (libero) oraz Wardzińska, Kutyła, Brzóska, Pleśnierowicz.

Sędziowie: Jarosław Waleriańczyk i Grzegorz Skowroński z Sosnowca. Widzów: 400.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły sobotni pojedynek z Budowlanymi Toruń podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Pierwszy punkt asem serwisowym zdobyła Natalia Piekarczyk, jednak najgorsze było dopiero przed przyjezdnymi. Po kilku minutach przegrywały już 13:5, z czego 4 punkty zyskały na skutek nieudanej zagrywki gospodyń. Napięcie wśród torunianek rosło, a ostrowczanki konsekwentnie demolowały rywalki. Lekko rozluźnione zakończyły seta z ośmiopunktową przewagą. W drugiej partii ten brak koncentracji mógł się zemścić, bowiem prowadząc pięcioma punktami (15:10, 18:13, 20:15) doprowadziły do nerwowej końcówki i przy stanie 25:26 to rywalki były bliżej wygrania seta. Tak się jednak nie stało. Trzecia partia okazała się ostatnią. Wyrównana gra w tej odsłonie toczyła się do stanu po 13, po czym rywalki stanęły. Do końca seta torunianki zdobyły już zaledwie trzy punkty.