Koncerty, licytacje, światełko do nieba - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie staszowski

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najmłodsza wolontariuszka - Ola Janda. Nie ma jeszcze trzech lat, a to jej kolejny finał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz kwestowała

  Najmłodsza wolontariuszka - Ola Janda. Nie ma jeszcze trzech lat, a to jej kolejny finał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz kwestowała w wieku 5 miesięcy w Bogorii. ©Agnieszka Kuraś

  Sztaby w całym powiecie staszowskim zbierają gadżety na licytację. Będzie się działo! W niedzielę, 10 stycznia w wielu miejscach naszego powiatu odbędzie się zbiórka pieniędzy. Dziesiątki, a nawet setki wolontariuszy wyjdzie na ulice Staszowa, Osieka, Połańca, Rytwian i Bogorii by kwestować. Będą wystawy, licytacje i koncerty, czyli kolejny, XXIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Najmłodsza wolontariuszka - Ola Janda. Nie ma jeszcze trzech lat, a to jej kolejny finał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz kwestowała

  Najmłodsza wolontariuszka - Ola Janda. Nie ma jeszcze trzech lat, a to jej kolejny finał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pierwszy raz kwestowała w wieku 5 miesięcy w Bogorii. ©Agnieszka Kuraś

  Licytacje w Bogorii

  Siedzibą sztabu w Bogorii jest Gminny Ośrodek Kultury przy ulicy Spacerowej 3. Mateusz Zybała poinformował nas, że w sztabie znajduje się 24 wolontariuszy (głównie ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bogoria) oraz 4 osoby odpowiedzialne za koordynację i przeliczanie zbiórki. Przewidziano między innymi licytację przedmiotów takich jak prace dzieci, drobne upominki od osób prywatnych i miejscowych przedsiębiorców, talony na różne usługi. Tradycyjnie finałową atrakcją będzie „Światełko do nieba”.

  Autograf Katarzyny Żak


  Jak co roku w orkiestrowe granie włączy się Gminne Centrum Kultury w Rytwianach, gdzie także zarejestrowano sztab. Początek zabawy o godzinie 15, będzie kwestować tutaj 39 wolontariuszy, odbędą się także licytacje, będzie można zdobyć na przykład plakat z autografem Katarzyny Żak.

  Impreza na pewno będzie radosna, wystąpi zespoły „Dęciaki”, „Cykady’, będą też występy solistów oraz oczywiście światełko do nieba. O godzinie 20, jako gwiazda wieczoru wystąpi Orkiestra Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. Warto dodać, że podczas całej imprezy serwowana będzie pyszna grochówka, każdy będzie mógł tez obejrzeć wystawę sprzętu pożarniczego.

  Do imprezy przygotowuje się też Osiek

  Kolejny raz sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowano przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku. Nie ma jeszcze potwierdzonego planu uroczystości, wiadomo jednak, że od godziny 15 odbywać będą się tu licytacje i występy artystyczne. Szczegóły tej imprezy przekażemy Państwu za tydzień.

  W Staszowie wystąpią „Wolni Ludzie”


  Aż 70 wolontariuszy będzie kwestować w Staszowie. W Staszowskim Ośrodku Kultury, gdzie mieści się orkiestrowy sztab, całą niedzielę trwać będą aukcje atrakcyjnych gadżetów. W akcję włączył się staszowski Bank PKO SA, w którym w godzinach 16 -18 przyjmowane będą pieniądze na Orkiestrę. Clue imprezy będzie koncert zespołu „Wolni Ludzie” na który wstęp będzie oczywiście bezpłatny. Świetna zabawa gwarantowana.

  Lokalni artyści w Połańcu

  Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowano też przy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Tutaj na ulicę wyjdzie około 50 wolontariuszy. Choć jeszcze nie wiadomo, jakie gadżety trafią do sztabu to na pewno odbędą się tutaj licytacje. Finał zapowiada się rozrywkowo, na scenie prezentować będą się lokalni artyści oraz wychowankowie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

  Pomóżmy kolejny raz dzieciom i seniorom

  W tym roku pieniądze zebrane podczas orkiestry zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Trwa kompletowanie wolontariuszy i zbieranie przedmiotów, które przeznaczone będą do licytacji. Szczegółowy program podamy w piątek, 8 stycznia.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018