Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koneccy germaniści zgłębiali tajniki e -learningu

Malwina Zaborowska
Nauczyciele języka niemieckiego wzięli udział w szkoleniu pod okiem Andreasa Kotza z Instytutu Goethego w Krakowie i nauczycielki języka niemieckiego w I LO w Końskich, Danuty Zaborowskiej – Szymusik.
Nauczyciele języka niemieckiego wzięli udział w szkoleniu pod okiem Andreasa Kotza z Instytutu Goethego w Krakowie i nauczycielki języka niemieckiego w I LO w Końskich, Danuty Zaborowskiej – Szymusik. Malwina Zaborowska
W I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich zostało zorganizowane szkolenie dla nauczycieli języka niemieckiego. Seminarium odbyło się w ramach projektu Instytutu Goethego w Krakowie "Derdydas. Wirtualna wyspa edukacyjna".

Oferta została skierowana do germanistów z całego powiatu koneckiego. Celem spotkania było przybliżenie nauczycielom nowoczesnego medium, jakim jest Internet, a konkretnie zapoznanie ich z wirtualnymi metodami nauczania języka obcego. Ich zastosowanie umożliwia platforma Moodle, która oferuje w jednym miejscu różne narzędzia internetowe, takie jak e-mail, fora dyskusyjne, blog, terminarz czy testy.

Uatrakcyjnienie zajęć

Czterogodzinne szkolenie odbyło się pod czujnym okiem Andreasa Kotza, koordynatora oddziału językowego Instytutu Goethego w Krakowie, który podkreślał - Do e - learningu należy przyszłość. Jak wiadomo, młodzi ludzi spędzają wiele czasu przed komputerem, a forma nauczania języka przez Internet jest atrakcyjna. W końcu bez wychodzenia z domu, o indywidualnie wybranej porze, można sięgać po materiały na platformie i szlifować swoje umiejętności lingwistyczne.

Instytut Goethego w Krakowie oferuje tym samym bezpłatny dostęp do platformy moodle wszystkim nauczycielom i lektorom języka niemieckiego w Polsce. - W ramach tego dostępu można na platformie założyć własny kurs i pracować z nim na zajęciach. Mogłoby to uatrakcyjnić lekcję, stanowiąc nowatorską formę nauki słownictwa, gramatyki, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania - tłumaczy Danuta Zaborowska - Szymusik, germanistka w I LO w Końskich.

Skorzystają uczniowie

Szkolenie obejmuje dwie części. W pierwszej odbyły się 4 - godzinne warsztaty praktyczne w sali komputerowej, podczas których uczestnicy rozwiązywali językowe zadania i poznawali
możliwości adaptacji dostępnych materiałów do potrzeb ich uczniów. Druga część, już poseminaryjna, jest kontynuowana w domu. Platforma została udostępniona nauczycielom na czas nieograniczony.

Uczestnicy warsztatów mają stały kontakt elektroniczny z osobą przeprowadzającą szkolenie i zyskują możliwość przygotowywania online samodzielnych materiałów dydaktycznych. Te zaś będą mogli wykorzystać na zajęciach z uczniami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie