Koneccy karatecy wywalczyli w ostatnich dniach dziesięć medali

Redakcja
Zawodnicy Brawlera Fight Club Końskie w ostatnich dniach wywalczyli dziesięć medali. -Jestem bardzo zadowolona ze startu moich podopiecznych w Rawie Mazowieckiej - mówiła sensei Beata Kij. archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się karatecy z Końskich na IV Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Rawie Mazowieckiej.

Organizatorem turnieju był Rawski Klub Karate Kyokushin. W imprezie wzięło udział 150 zawodników, w tym 12 osób z koneckiej sekcji, prowadzonej przez sensei Beatę Kij.

Ogółem w turnieju uczestniczyli zawodnicy z dziesięciu ośrodków, między innymi z Częstochowy, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Włoszczowy, Skierniewic, Kielc, Ćmińska, Sochaczewa i Końskich .

Tak jak w ubiegłym roku, doskonale spisali się koneccy karatecy, w składzie: Mateusz Świderski, Jakub Zdżalik, Jakub Gawroński, Karol Staciwa, Dawid Milner, Jakub Łosiak, Dawid Juszyński, Cyprian Staniszewski, Wiktoria Więc-kowicz, Natalia Więckowicz, Wiktoria Czyżewska i Maja Łosiak. Wszyscy stoczyli wspaniałe walki, zajmując wysokie lokaty.

Łącznie zawodnicy konec-kiej sekcji sensei Beaty Kij przywieźli do Końskich 8 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy oraz wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Czyżewska, Wiktoria Więc-kowicz i Natalia Więckowicz. Srebrny medal zdobyli Dawid Milner, Maja Łosiak oraz Jakub Zdżalik, a brąz wywalczył Dawid Juszyński.

-Jestem dumna z moich podopiecznych. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przywieźliśmy do Końskich w sumie 10 medali. Przed zawodami w Rawie, moi podopieczni z Brawler Fight Club Końskie wzięli udział w ogólnopolskim turnieju w Piasecznie Mazovia Cup. Wiktoria Armada zajęła tam trzecie miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że startowało 376 zawodników z 32 klubów, ten "brąz" jest na wagę złota - powiedziała Beata Kij.