Koneccy tancerze na podium w turnieju w Opocznie

MiK
Artur Kwapis i Marlena Stanek wytańczyli pierwsze miejsce
Artur Kwapis i Marlena Stanek wytańczyli pierwsze miejsce Archiwum prywatne
Pięcioro mieszkańców konecczyny stanęło na podium rozgrywanego w Opocznie XVI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Opoczna.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Artur Kwapis i Marlena Stanek występujący w kategorii powyżej 15 roku życia w klasie tanecznej C, w stylu standardowym. Ta sama para została sklasyfikowana na VI miejscu w tańcach latynoamerykańskich.

Z pierwszego miejsca w swojej grupie cieszyli się również Piotr Mazur i Klaudia Pietrzyk, którzy wygrali w kategorii powyżej 15 roku życia w klasie E.

Trzecie miejsce stało się udziałem 14-, 15-latków. Tu w klasie E na najniższym stopniu podium stanęli Kamil Dróżdż i Marta Barańska, dla których było to pierwszy wspólny występ, a dla Marty dodatkowo pierwszy start w turnieju sportowego tańca towarzyskiego.

Tuż za podium w klasie C par 14-, 15-letnich uplasowała się Marta Dukat, która wraz ze swoim partnerem Maciejem Kołodziejczykiem zajęła IV miejsce w tańcach standardowych oraz V miejsce w stylu latynoamerykańskim.

Ogółem w zawodach tanecznych w Opocznie wystartowało blisko 180 par , reprezentujących 59 kluby i szkoły tańca z całej Polski. Organizatorem zawodów było Studio Tańca TICO, którego treningi odbywają się w Końskich, w auli Szkoły Podstawowej nr 1, w poniedziałki i w piątki od godziny 17.00.

- W najbliższy weekend tancerze TICO, w tym również mieszkańcy Końskich i koneczczyzny, będą rywalizować na turniejach m.in. w Częstochowie i w Warszawie - informuje Zdzisław Miękus, trener TOCO. - Natomiast w sierpniu tancerze wyjeżdżają na wakacyjne zgrupowanie taneczne do Rabki - Zdroju, gdzie przez 2 tygodnie będą trenować technikę tańca i nowe układy choreograficzne. Na chętnych do udziału w letnim obozie tanecznym wraz z utalentowanymi konecczanami czekają ostatnie wolne miejsca. Szczegółowe informacje bezpośrednio u trenera TICO lub pod numerem tel. 665 319 985.