Konecka "jedynka" druga w województwie

/KAR/
We wtorek 24 czerwca w Stadnickiej Woli odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt ze szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły szkolne wyłonione w rozgrywkach gminnych, miejskich, powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich. Wicemistrzostwo województwa wywalczyły gimnazjalistki z koneckiej "jedynki".

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Stadnickiej Woli. Wyniki: Stadnicka Wola - 1 Busko-Zdrój 13:6, 16 Kielce - 1 Końskie 12:9, Stadnicka Wola - 1 Końskie 10:12, 1 Busko-Zdrój - 16 Kielce 1:20, Stadnicka Wola - 1 Końskie 6:10. Klasyfikacja końcowa: 1. 16 Kielce, 2. 1 Końskie, 3. Stadnicka Wola, 4. 1 Busko-Zdrój. Najlepszą zawodniczką turnieju został Aleksandra Leśniak (1 Końskie), najlepszą bramkarką Adrianna Białek (16 Kielce), a najskuteczniejszą zawodniczką Aleksandra Wcisło (Stadnicka Wola), która zdobyła 15 bramek.

Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.