MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konecka Rada Miejska po roku pracy. Jak działała?

MK
Minął rok działania nowej Rady Miasta i Gminy Końskie. Jak ją Państwo oceniacie, kto w minionym roku był najskuteczniejszym radnym? Czy Państwo widzą ich działalność na rzecz lokalnych społeczności? Czy Państwa zdaniem wywiązują się z obietnic dawanych w roku 2014 przed wyborami samorządowymi?

Rada Miasta Końskie składa się z 21 osób. Pięcioro z nich: Dorota Borkowska, Barbara Galant, Krzysztof Grzegorczyk, Gustaw Słowik i Lidia Wiśniewska tworzą klub Platformy Obywatelskiej. Czworo startowało w wyborach z tego samego ugrupowania co burmistrz Krzysztof Obratański, czyli z Samorządnych Ziemi Koneckiej. Są to: Lucjan Górecki, Zbigniew Hybik, Zbigniew Kucharski i Barbara Zielińska. W klubie Sojuszu Lewicy Demokratycznej znaleźli się: Zbigniew Kowalczyk, Regina Maciejczyk, Paweł Pisiałek i Teresa Wilk. Troje radnych reprezentowało w wyborach komitet Prawa i Sprawiedliwości: Karol Cygankiewicz, Wiesław Malicki i Helena Rozmus. Taką samą grupę tworzą przedstawiciele Aktywnego Samorządu: Andrzej Kosierkiewicz, Marek Kozerawski i Beata Stefańczyk. Po jednym radnym mają: Polskie Stronnictwo Ludowe – Mirosław Dudka i Samorząd Konecki 2010 – Artur Dajer. Na czele Rady Miasta stoi przewodniczący Zbigniew Kowalczyk. Jego zastępcami są: Marek Kozerawski i Lidia Wiśniewska.

ZOBACZ I ZAGŁOSUJ Radni Końskich po roku. Oceniamy ich dokonania. Kto najlepszy?

Lucjan Górecki, Zbigniew Kowalczyk, Marek Kozerawski, Zbigniew Kucharski, Regina Maciejczyk, Paweł Pisiałek, Lidia Wiśniewska i Barbara Zielińska zasiadali także w Radzie Miasta poprzedniej kadencji w latach 2010–2014.

W bieżącej kadencji nasi samorządowcy zaakceptowali wiele wniosków burmistrza, między innymi dotyczących budowy dróg. To widać, gdy jeździmy po naszej gminie. Samorząd dał pieniądze nie tylko na remonty dróg gminnych, ale także wsparł inwestycje drogowe powiatu i województwa.

Dzięki zgodzie samorządowców udało się wreszcie rozpocząć procedurę związaną z budową hali widowiskowo-sportowej. Do tej pory musieliśmy się wstydzić, że miasto powiatowe nie miało gdzie organizować widowisk i koncertów.

Nie we wszystkich działaniach radni wspierają burmistrza. Tak było na przykład z próbą likwidacji Straży Miejskiej. Radni nie wyrazili na to zgody. Tak było także z projektem wyłączenia Pływalni Miejskiej z Miejskiego Zarządu Obiektami Sportowymi, a włączenia do niego boisk i placów zabawa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie