Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości w kieleckim ratuszu dotycząca zmian w Koronie Kielce. Byli też kibice. Zobacz zapis transmisji

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmian w Koronie Kielce.
Konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmian w Koronie Kielce. Mikołaj Opatowski
Na konferencję prasową w sprawie sytuacji w Koronie Kielce, do jakiej doszło w wyniku decyzji podjętych przez prezydenta Bogdana Wentę w zakresie zmian w radzie nadzorczej Korona Kielce S.A., zaprosili w piątek 23 lutego radni Prawa i Sprawiedliwości. Na miejscu obecni byli także kibice kieleckiego klubu. Obejrzyj zapis transmisji.

Rewolucja w Koronie Kielce. Radni zaprosili na konferencję prasową

Zobacz zapis transmisji z Urzędu Miasta

Przypomnijmy, w czwartek, 22 lutego, w Urzędzie Miasta w Kielcach odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korona Spółka Akcyjna, w trakcie którego podjęto następujące decyzje. Poinformował o nich na Twitterze Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce.

Są one następujące:
- odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Piotra Dulnika,
- odwołanie członka Rady Nadzorczej Jakuba Kilarskiego,
- powołanie przewodniczącego Rady Nadzorczej - został mim Wojciech Chłopek
- powołanie wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej - został nim Krzysztof Włodarczyk
- powołanie członka Rady Nadzorczej - została nim Sylwia Służalec

W piątek w Urzędzie Miasta w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Stępniewski, radny i kandydat na prezydenta Kielc, przedstawił rezolucję Rady Miasta, dotyczącą obecnej "gorącej" sytuacji w Koronie po odwołaniu Piotra Dulnika z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Korony.

Oto treść rezolucji Rady Miasta w sprawie zaprzestania dokonywania zmian personalnych w Korona Kielce S.A. do zakończenia trwającej kadencji samorządu:

My, radni miasta Kielce, zwracamy się w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli nam mandat do reprezentowania ich interesów, do Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wenty, o zaprzestanie dokonywania zmian personalnych w Korona Kielce S.A. do zakończenia trwającej kadencji samorządu terytorialnego.
Tak impulsywne i nieoczekiwane działania, jak wymiana prawie całej rady nadzorczej Korona Kielce S.A., a także planowane zmiany osobowe w zarządzie spółki, mogą prowadzić do destabilizacji w działalności spółki, wszechobecnego chaosu czy fali kolejnych odejść z klubu osób odpowiedzialnych za marketing, administrację, sport, czy finalnie nawet sztabu szkoleniowego.
Skutki podejmowanych decyzji mogą być nie tylko personalne, ale wprost finansowe, ponieważ dalsze finansowanie klubu przez aktualnych sponsorów, czy tych, z którymi toczą się rozmowy, również jest zagrożone. To wpłynie nie tylko negatywnie na finansową sytuację spółki, ale będzie czynnikiem wpływającym na konieczność wygospodarowania dodatkowych środków w budżecie miasta, aby regulować bieżące zobowiązania klubu.
Sprawy personalne czy finansowe mogą mieć niestety bezpośrednie przełożenie na wynik sportowy. Korona Kielce jest w trakcie walki o utrzymanie w Ekstraklasie, co gwarantuje spółce miliony złotych z praw telewizyjnych, na co nie można liczyć w niższej klasie rozgrywkowej.
Korona Kielce wychodzi z kryzysu, który narósł w czasach poprzedniego zarządu. Obecne działania władz klubu mają na celu dalszą stabilizację finansową i organizacyjną. Dzięki podejmowanym krokom porządkowane są sprawy finansowe, co jest kluczowe dla przyszłości klubu. Ponadto intensyfikacja działań marketingowych wskazuje na dążenie do budowania silnej marki Korony Kielce, co przyciąga nowych sponsorów i partnerów biznesowych, zwiększając tym samym potencjał rozwojowy.
Zmiany doceniają też kibice, którzy tłumnie stawiają się na każdym meczu na stadionie przy ul. Ściegiennego 8. Ostatnie zmiany w radzie nadzorczej klubu, przeprowadzone przez władze miasta, budzą obawy co do ich bezpośrednich skutków dla dalszej strategii i kierunków rozwoju Korony.
Te wszystkie czynniki powodują, że tak drastyczne zmiany zaraz przed końcem kadencji, w tak ważnym momencie dla klubu, są nie tylko nieakceptowalne, ale mogą wpłynąć negatywnie na jego bieżące funkcjonowanie oraz sytuację finansową, która i tak nie jest łatwa. W związku z powyższym oczekujemy natychmiastowego zaprzestania zmian personalnych w spółce oraz wskazania faktycznych przyczyn podjętych decyzji.

Na konferencji było też kilkudziesięciu kibiców Korony Kielce, którzy w trakcie przemawiania poszczególnych radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości skandowali "Korona Kielce!" i głośno wyrażali swoje niezadowolenie wobec decyzji prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

-Jesteśmy zaskoczeni tym, co w tej chwili pan prezydent próbuje przeprowadzić, i to jeszcze w momencie, gdy wiadomo, że już nie będzie włodarzem miasta, bo nie wystartuje w wyborach. Kolejna rada zostanie niebawem wybrana i to ona powinna ostatecznie decydować, wspólnie z przyszłym prezydentem, jak mają się potoczyć losy Korony Kielce. Decyzja pana prezydenta wydaje się być chaotyczna, nieprzemyślana i budzi nasz olbrzymi niepokój. Apelujemy, żeby powstrzymać takie ruchy w Koronie. To nam nie służy, to nie służy kibicom, którzy tu przyszli, a zawsze wspierali Koronę. To co chce zrobić pan prezydent grozi upadkiem klubu, a do tego nie możemy dopuścić

– mówił Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta w Kielcach.

Radny Arkadiusz Ślipikowski powiedział, że radni Prawa i sprawiedliwości żądają dementi od nowej Rady Nadzorczej i prezydenta informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej i dotyczących zamierzeń zatrudnienia pracownika urzędu na stanowisku prezesa i odwołania Łukasza Jabłońskiego. Dodał też, że Łukasz Jabłoński pokazał przez trzy lata, że jest dobrym prezesem.

-Nie było żadnych podstaw, żeby dokonać takich zmian w Koronie. Jesteśmy w trakcie sezonu, klub potrzebuje stabilności. Moim zdaniem pan prezydent przyjął taktykę spalonej ziemi. Jeżeli coś dobrze funkcjonuje, nie należy tego niszczyć

- powiedział Piotr Kisiel, inny kielecki radny.

Więcej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie