Koniec mistrzostw Europy dla Zormana

(PK)
Paweł Relikowski/Polska Press
Rozgrywający Vive Tauronu Kielce i reprezentacji Słowenii Uros Zorman zakończył udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Słowenia przegrała z Niemcami 21:25 i odpadła z turnieju.

Słoweńcy zakończyli turniej na ostatnim miejscu w grupie C. Zdobyli tylko jeden punkt. W meczu z Niemcami mogli mieć początkowo nadzieje, bo w 10 minucie prowadzili 5:2. Potem kontrolę nad meczem przejęli Niemcy. Zorman zdobył w tym spotkaniu 2 bramki, oddając 3 rzuty, miał też dwie asysty, grał przez 40 minut. Jeden rzut z karnego, skuteczny, oddał Dean Bombac, który będzie od nowego sezonu graczem kieleckiego zespołu. Grał przez 10 minut.

Najlepiej z zawodników Vive Tauronu wypadł Tobias Reichmann, który zdobył dla Niemiec 5 bramek, oddając 8 rzutów (z karnych 3/3). Grał przez 26 minut.