Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec ŚDM. Komentują duchowni ze Świętokrzyskiego

(dor)
Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej podczas 31. Światowych Dni Młodzieży przebywał w Krakowie. W niedzielę, razem z papieżem Franciszkiem oraz biskupami i księżmi z całego świata, uczestniczył we mszy świętej posłania, która odbyła się w Brzegach. Doszło tam do zabawnej sytuacji, ponieważ jedna z dziewczynek postanowiła się „zaopiekować”  piuską księdza biskupa. A że biskup Florczyk znany jest z dużego poczucia humoru, więc zareagował na to z uśmiechem. Wyjątkowy moment uwiecznił na zdjęciu jeden z fotoreporterów.
Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej podczas 31. Światowych Dni Młodzieży przebywał w Krakowie. W niedzielę, razem z papieżem Franciszkiem oraz biskupami i księżmi z całego świata, uczestniczył we mszy świętej posłania, która odbyła się w Brzegach. Doszło tam do zabawnej sytuacji, ponieważ jedna z dziewczynek postanowiła się „zaopiekować” piuską księdza biskupa. A że biskup Florczyk znany jest z dużego poczucia humoru, więc zareagował na to z uśmiechem. Wyjątkowy moment uwiecznił na zdjęciu jeden z fotoreporterów. Światowe Dni Młodzieży
W niedzielę zakończyły się 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Co szczególnie utkwiło w pamięci ze słów, które skierował do nas papież Franciszek?

Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej: – Na Błoniach papież podkreślał, że młodość to piękny czas w życiu, ale jest narażony na wiele zła. Apelował, żeby w swojej mądrości młodzi ludzie wybierali Jezusa, na nim budowali życie. Pięknie również mówił o rodzinie. Różne są sytuacje w życiu, ale ważne jest to, żeby małżonkowie potrafili się pogodzić przed zachodem słońca. I te słowa, które są bardzo istotne, nie tylko w życiu rodzinnym, ale i społecznym. Chodzi o „dziękuję, proszę, przepraszam”. Tych słów brakuje nie tylko w rodzinie, ale i w pracy, na ulicy, w relacjach międzyludzkich. Papież podkreślał, jak ważna jest wierność Jezusowi. To, żeby wchłonąć w siebie wartości, które niesie Ewangelia. Zwrócił też uwagę na to, jak ważni są ludzie chorzy, cierpiący i starsi.

Ksiądz Marek Kumór, koordynator 31. Światowych Dni Młodzieży w diecezji sandomierskiej: – Papież Franciszek przez swoje czyny chce nam pokazać, w jaki sposób mamy czynić miłosierdzie. Dla mnie było to niesamowite, gdy jechał tramwajem z ludźmi cierpiącymi, dotkniętymi różnymi chorobami. Czekaliśmy na Ojca Świętego, oglądaliśmy to na telebimach i aż ciarki po ciele przechodziły, gdy papież podchodził do każdego i z wielkim namaszczeniem błogosławił. Jakby sam Chrystus do nich podchodził. Pokazał wszystkim, również nam – kapłanom, żebyśmy nigdy o tych osobach nie zapominali. Piękna była także Droga Krzyżowa, naznaczona ukierunkowaniem na tych ludzi często wykluczonych – chorych, uchodźców. Miłosierdzie powinniśmy przekuć w konkretny czyn, żeby to nie były tylko puste słowa. Wymownie mówił też o tym duchu młodości, radości, bo Ewangelia jest pełna radości i entuzjazmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie