Koniec sezonu w niższych ligach! Wiemy, co z awansami i spadkami. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić zarząd PZPN [AKTUALIZACJA]

dor
Rozgrywki w czwartej lidze, klasie okręgowej, klasie A i B nie będą wznowione. Fot. Archiwum klubu/Polska Press/Kamil Bielaszewski
Rozgrywki w czwartej lidze, klasie okręgowej, klasie A i B oraz rozgrywki młodzieżowe we wszystkich grupach wiekowych prowadzone przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zostały odwołane. Zachowane zostaną awanse, nie będzie spadków.

W czwartek spotkali się prezesi okręgowych związków piłkarskich. Jak powiedział nam prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski, podjęta została decyzja, że rozgrywki od czwartej ligi do klasy B zostają odwołane. Sezon zostanie zakończony z zachowaniem awansów, bez spadków.

-Oczywiście, wolałbym, żeby rozgrywki zostały dokończone i wszystkie rozstrzygnięcia zapadły na boisku, ale w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. A w tym rozwiązaniu, można powiedzieć, jest najmniej "rannych". Jechałem na to spotkanie mając wiedzę, jakiej decyzji oczekują świętokrzyskie kluby, które poprosiliśmy o wypełnienie ankiet. I zdecydowana większość była za takim rozwiązaniem, jakie przyjęliśmy - mówi prezes Mirosław Malinowski.

Zdecydowana większość klubów z województwa świętokrzyskiego nie chciała grać ze względów bezpieczeństwa i z powodu trudnej sytuacji, również organizacyjno-finansowej wynikającej z epidemii koronawirusa.

Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej
rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja. W tym przypadku rozgrywki zapewne też nie będą kontynuowane, ale trzeba rozstrzygnąć sprawy awansów, ponieważ w dwóch grupach są kwestie sporne. Chodzi o grupę czwartą, w której rywalizują świętokrzyskie zespoły, ponieważ Hutnik Kraków i Motor Lublin maja po 36 punktów. I o grupę pierwszą, ponieważ Sokół Ostróda ma 37 punktów, Legia II Warszawa 36 punktów, ale zespoły te mają do rozegrania zaległy mecz.

Po spotkaniu prezesów wojewódzkich związków sportowych na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikowany został komunikat:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.
Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja - czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

-Po posiedzeniu zarządu Polskie Związku Piłki Nożnej w dniu 12 maja zwołam zdalne posiedzenie zarządu naszego związku, na którym podejmiemy stosowne uchwały dotyczące rozgrywek - powiedział prezes Mirosław Malinowski.

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie