Koniec sezonu zasadniczego dla tenisistów stołowych Orlicza 1924 Suchedniów. Teraz czekają na rywali

Paweł Wełpa
Orlicz 1924 Suchedniów wygrał ostatni mecz 9:1
Orlicz 1924 Suchedniów wygrał ostatni mecz 9:1 Orlicz 1924 Suchedniów
Tenisiści stołowi Orlicza 1924 Suchedniów zgodnie z oczekiwaniami wygrali ostatni mecz sezonu zasadniczego II ligi tenisa stołowego grupy łódzko-świętokrzyskiej i teraz czekają na przeciwnika w barażach o awans w szeregi pierwszoligowców.

Solidnie wzmocniony przed sezonem suchedniowski klub wygrał wszystkie szesnaście meczów e sezonie. W ostatnim spotkaniu Orlicz 1924 pokonał na wyjeździe Start Przygłów 9:1 i oczywiście zajął pierwsze miejsce.

Suchedniowianie nie tylko nie przegrali meczu, ale wszystkie wygrywali wysoko, tracąc maksymalnie trzy małe punkty. Dwaj zawodnicy Orlicza 1924, Łukasz Nadolski i Maciej Pietkiewicz, nie przegrali w sezonie ani jednego seta.

Teraz przed pingpongistami z Suchedniowa walka o awans do I ligi. Przeciwnikiem w dwumeczowym barażu będzie zwycięzca grupy podkarpackiej i będzie to najprawomocniej zespół Gorce Nowy Targ. Tam rozgrywki skończą się jednak dopiero na początku maja, a więc mecze barażowe odbędą się mniej więcej w połowie maja.

Celem klubu w tym sezonie jest awans do I ligi i na przeszkodzie stoją już tylko potencjalni rywale z Nowego Targu. – Przystępujemy do baraży w najmocniejszym składzie i powalczymy. Jesteśmy dobrej myśli. Szanse oceniam 50 na 50. Pierwszy mecz wolelibyśmy rozegrać na wyjeździe – mówi prezes klubu Maciej Glijer.

Kilka tygodni temu Orlicz 1924 Suchedniów wygrał turniej półfinałowy Drużynowego Pucharu Polski i czeka na turniej finałowy. Ten odbędzie się również mniej więcej w połowie maja. Maciej Glijer stara się, żeby i turniej finałowy odbył się w Suchedniowie. – Wystąpiliśmy o organizację finału. Będziemy w tym finale najniżej notowanym klubem i jest duża szansa, aby dostać organizację finału. Wymagania formalne spełniamy – dodaje prezes.

Na razie suchedniowianie znają dwóch z trzech rywali – będą nimi 3S Polonia Bytom i AZS PWSZ Zamość.