Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs świętokrzyskiej kolędy we Włoszczowie rozstrzygnięty. Zwycięzcą powiat kielecki

Rafał Banaszek
Konkurs świętokrzyskiej kolędy we Włoszczowie rozstrzygnięty. Zwycięzcą powiat kielecki  Laureaci finału XXIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie.
Konkurs świętokrzyskiej kolędy we Włoszczowie rozstrzygnięty. Zwycięzcą powiat kielecki Laureaci finału XXIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie. Rafał Banaszek
Powiat kielecki bezkonkurencyjny w liczbie zdobytych nagród podczas finału XXIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie.

 

 

 

Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza, Zespół śpiewaczy Smarkowianki ze Smarkowa, Młodzieżowy Zespół Parafialny Magnificat z Chmielnika i Ewa Jeske z Kielc – to zwycięzcy XXIII finału Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

 

Impreza odbyła się w ostatnią niedzielę stycznia we włoszczowskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowało się 19 wykonawców z całego województwa świętokrzyskiego (po raz pierwszy nie było chórów), które zostały wyłonione podczas eliminacji rejonowych w Skarżysku- Kamiennej i Jędrzejowie.

 

W kategorii solistów pierwsze miejsce zajęła Ewa Jeske z Kielc, która otrzymała 500 złotych nagrody. Druga była Karolina Rakowska ze Starachowic, a trzecia Marta Zawłocka z Brodów (powiat starachowicki). Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Radomska z Jędrzejowa.

 

W kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych wygrał Młodzieżowy Zespół Parafialny Magnificat z Chmielnika (powiat kielecki). W nagrodę dostał 700 złotych. Drugie miejsce zdobył zespół Kielecczyzna ze Stąporkowa (powiat konecki), a trzecie zespół Smykovia ze Smykowa (również powiat konecki). W tej kategorii wyróżniono też zespół wokalny Golica z Masłowa (powiat kielecki).

 

W grupie zespołów ludowych zwyciężył zespół śpiewaczy Smarkowianki ze Smarkowa (powiat konecki), który w nagrodę otrzymał 700 złotych. Na drugim miejscu znalazł się zespół ludowy Kunowianie z Kunowa (powiat ostrowiecki), a na trzecim Zespół Pieśni i Tańca z Morawicy (powiat kielecki).

 

W nowej kategorii zespołów ludowych autentycznych przydzielono następujące miejsca: pierwsze – Zespołowi Pieśni Ludowej z Marzysza (powiat kielecki, nagroda – 700 złotych), drugie – zespołowi śpiewaczemu Sukowianki znad Lubrzanki z Sukowa (również powiat kielecki), trzecie – zespołowi śpiewaczemu Dąbrowianki z Dąbrowy (powiat kielecki). Przyznano też dwa wyróżnienia: męskiemu zespołowi śpiewaczemu Kumotry z Marzysza oraz zespołowi Chełmowianki z Rudek (także powiat kielecki).      

 

Najwięcej nagród i wyróżnień – aż dziewięć zdobyli artyści z powiatu kieleckiego, trzy nagrody powędrowały do powiatu koneckiego, dwie do starachowickiego i po jednej do ostrowieckiego i jędrzejowskiego.

 

Finalistów konkursu oceniała sześcioosobowa rada artystyczna w składzie: Jerzy Szczyrba – przewodniczący jury, księża Adrian Bydliński i Marcin Gałczyński, Jerzy Gumuła, Leszek Ślusarski i Michał Stachurski.  

 

Łączna pula nagród finansowych wyniosła w tym roku 6,5 tysiąca złotych. Ich fundatorami byli: burmistrz Włoszczowy, starosta i proboszczowie parafii. Imprezę zorganizowali: Wojewódzki Dom Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach, przy współudziale Domu Kultury we Włoszczowie, gminy i Starostwa Powiatowego oraz dwóch włoszczowskich parafii. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało „Echo Dnia”. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie