Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs w Szewnie. Wyłonili Mistrzów Ortografii

/waf/
Laureaci konkursu. Od lewej: Weronika Tomczyk, Emilia Cybula, Filip Szczygieł, Magdalena Surowiec i Aleksandra Piechota.
Laureaci konkursu. Od lewej: Weronika Tomczyk, Emilia Cybula, Filip Szczygieł, Magdalena Surowiec i Aleksandra Piechota.
"Oswajanie słów jest trudniejsze niż oswajanie tygrysów"- uważała poetka Halina Poświatowska. Czy uczestnicy konkursu ortograficznego w Gimnazjum w Szewnie mieli podobne odczucia?

Uczestnicy konkursu:

Uczestnicy konkursu:

Oliwia Wilczyńska, Anna Kowalska, Weronika Tomczyk, Magdalena Wielgus, Anna Malinowska, Marta Zamiela, Aleksandra Wójs z Gimnazjum w Bodzechowie i Michał Ślusarz, Marcin Wiącek, Aleksandra Wykrota, Aneta Banaczek, Filip Szczygieł, Emilia Cybula, Magdalena Surowiec, Aleksandra Piechota z Gimnazjum w Szewnie.

Wyprzedzając nieco Tydzień Kultury Języka Polskiego, w Gimnazjum w Szewnie odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny. - Jest to cykliczna impreza adresowana do uczniów gimnazjów z terenu gminy Bodzechów- mówią Jolanta Skuza, Paulina Brociek i Agnieszka Kozieł, nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum w Szewnie. - Konkurs organizowany jest przy współpracy z nauczycielem- bibliotekarzem Pawłem Dryjasem oraz Iwoną Lipką, kierownik Publicznej Biblioteki w Bodzechowie z siedzibą w Szewnie, którzy przekazali nagrody książkowe.

TROJE PRAWIE BEZBŁĘDNYCH

O tytuł Mistrza Ortografii 2011 ubiegało się piętnaścioro gimnazjalistów z Szewny i Bodzechowa, którzy zmierzyli się z tekstem o sympatycznym tytule - "Wakacje już blisko". Z tekstem o tęsknotach za wakacjami i letnimi uciechami oraz przyziemności związanej ze szkolną nauką najlepiej poradzili sobie Magdalena Surowiec i Emilia Cybula z Szewny oraz Weronika Tomczyk z Bodzechowa, które zajęły pierwsze miejsce, pisząc prawie bezbłędnie trudny tekst. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Piechocie, a trzecie Filipowi Szczygłowi, oboje z Gimnazjum w Szewnie.

- Reprezentanci obu szkół świetnie poradzili sobie z ortograficznymi i interpunkcyjnymi zawiłościami- ocenia Agnieszka Kozieł.- Widać, że są to miłośnicy literatury, którzy chętnie przyswajają sobie nie tylko podstawowe zasady pisowni, ale także mają duże wyczucie językowe.

"DZIADY" NA WESOŁO

W czasie, gdy sprawdzane były dyktanda, uczestnicy konkursu, czekający z niecierpliwością na wyniki, mogli podziwiać występ uczniów klasy I b, którzy przedstawili trawestację "Dziadów cz. II". Uwagę zwracała zarówno ciekawa treść przedstawienia, inna od tej, której spodziewałby się czytelnik lektury Mickiewicza, bo dotycząca rzeczywistości szkolnej jak i gra aktorska w oryginalnie dobranych kreacjach.

- Cieszy fakt, że w świecie zdominowanym przez niechęć do czytania i krótkie wiadomości tekstowe jest wielu sympatyków poprawnej polszczyzny- mówią organizatorki konkursu. - Liczymy, że w następnych latach konkurs również będzie miał wielu zwolenników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie