Konsultacje społeczne o parkingach w Kielcach

  Konsultacje społeczne o parkingach w Kielcach

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mieszkańcy Uroczyska, ale także całych Kielc mieli okazję po raz drugi wypowiedzieć się w sprawie budowy parkingu wielopoziomowego przy skrzyżowaniu Warszawskiej i Orkana. Niestety na konsultacje społeczne przyszło zaledwie około 30 osób.


  - Spodziewaliśmy się większego zainteresowania. Niestety nikt nie przyszedł z wieżowca, który znajduje się najbliżej projektowanego parkingu – mówi informuje Piotr Hetmańczyk z Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta w kieleckim ratuszu.
  W tym miejscu miał powstać największy parking piętrowy w mieście, na około 700 samochodów. Podczas pierwszych konsultacji, prawie rok temu mieszkańcy zakwestionowali potrzebę budowy tak dużego obiektu.
  Oczekiwali też atrakcyjniejszego zagospodarowania otoczenia wokół budynku. Miejscy projektanci przygotowali nowa wersję parkingu i przedstawili ją w piątek mieszkańcom. Został on zmniejszony do 350 miejsc.

  Podczas spotkania mieszkańcy nie mieli już uwag do obecnego projektu, ale pytań nie brakowało. Chcieli wiedzieć, kiedy parking powstawanie, na jakich zasadach będzie można z niego korzystać i jaka będzie odpłatność.

  – Nie znamy jeszcze odpowiedzi na te pytania, choćby dlatego, że nie mamy źródła finansowania inwestycji. Dopiero szukamy go – przyznaje. – Realizacja parkingu w systemie park & ride to przedsięwzięcie na 20-30 lat a teraz zależy nam, aby zarezerwować teren po nie, aby nie został zabudowany w inny sposób.

  Mieszkańcy zgłosili też dwie inne propozycje lokalizacji parkingu, przy ulicy Turystycznej i Marszałkowskiej na przeciwko kościoła świętego Józefa oraz Orkana i Klonowej. – Obie będziemy rozpatrywać, ale żadna z nich nie spełnia wymogów park & ride, ponieważ nie znajduje się przy drodze wylotowej z miasta – przyznaje.

  Wnioski, uwagi i postulaty można jeszcze wnosić w tradycyjnej wersji pisemnej na adres: Wydział Rozwoju i Rewitalizacji Miasta 25-514 Kielce, ulica Kozia 3 albo pocztą elektroniczną: artur.hajdarowicz@um.kielce.pl albo na stronie http://wypowiedzsie.kielce.eu/parkride2.html

  W piątek, 24 lutego odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budowy parkingu przy ulicy Jesionowej i Marszałkowskiej, o godzinie 17.30 w Klubie Osiedlowym Polonez przy ulicy Pocieszka 17.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone