Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Korea Południowa z wystawą narodową na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Koreańskie czołgi K2 zobaczymy w Targach Kielce
Koreańskie czołgi K2 zobaczymy w Targach Kielce Ministerstwo Obrony Narodowej
Korea Południowa ogłosiła decyzję o zorganizowaniu wystawy narodowej ma Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach we wrześniu 2023 roku. Pojawienie się azjatyckiego partnera w roli kraju wiodącego na kieleckich targach to ważne wydarzenie, Polska zdecydowała się niedawno na zakup olbrzymiej ilości sprzętu z tego kraju.

Korea Południowa z wystawą narodową na targach zbrojeniowych w Kielcach!

Na wystawie narodowej Korei Południowej pojawią się w tym roku prawdopodobnie czołgi K2 i armatohaubice K9. Dla przypomnienia, pod koniec lipca 2022 roku Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej zatwierdził kontrakty na zakup między innymi tysiąca czołgów K2 oraz ponad 600 armatohaubic K9.

Zobaczcie w galerii zdjęć jaką broń z Korei będziemy mogli zobaczyć w Kielcach

Przypomnijmy, że po raz pierwszy wystawa narodowa zorganizowana została przez Koreę Południową podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w 2017 roku.

Warro pamiętać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu Korea Południowa nie produkowała żadnego uzbrojenia, a broń dla własnych sił zbrojnych importowano, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze zakłady zbrojeniowe powstały w Korei Południowej, przy wsparciu Amerykanów, dopiero w latach 70. XX wieku. W ciągu następnych kilkudziesięciu lat Korea Południowa stworzyła nowoczesną zbrojeniówkę, która jest w stanie zaspokoić większość potrzeb południowokoreańskich sił zbrojnych, poczynając od broni lekkiej, a na pociskach rakietowych kończąc. Koreańczycy produkują własnej konstrukcji sprzęt pancerny i artyleryjski, w tym czołgi, bojowe wozy piechoty i samobieżne haubice. Ich podwozia wykorzystywane są w polskich Krabach.

Współpraca Polski z południowokoreańskimi przedsiębiorstwami w zakresie obronności prężnie rozwija się od lat. Podczas ubiegłej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek i prezes Hyundai Rotem Lee Yong-bae podpisali porozumienie pomiędzy obiema firmami o współpracy. Porozumienie dotyczyło platform lądowych bezzałogowych i rozpoczęcia prac nad rozwojem technologii czołgów nowej generacji.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który jest organizowany w Kielcach od ponad 30 lat, to trzecia wystawa militarna Europy, po targach w Paryżu i Londynie. Wystawy narodowe są ważnym elementem Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku. Dotychczas w ten szczególny sposób zaprezentowały się Europejska Agencja Obrony oraz kraje: Niemcy, Francja, Izrael, Szwecja, Grupy Wyszehradziej V4, Włochy, Francja, Norwegia, Korea Południowa oraz dwukrotnie Wielka Brytania, USA, Polska i Turcja.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach odbędzie się w dniach 5-8 września 2023.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie