Korona Handball Kielce przegrała w Kościerzynie i znów spadła na ostatnie miejsce w tabeli

Mateusz Kołodziej
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, UKS PCM Kościerzyna wygrała z Koroną Handball Kielce.

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 22:19 (14:11)

Korona Handball: Orowicz , Chojnacka – Kędzior 3, Gliwińska – Syncerz 1 (1), M. Więckowska 1 – Homonicka 1, Czekala – Dos Santos 5 (1) – Zimnicka 2 – Skowrońska 6 (2), Radzikowska.

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska – Mokrzka 6, Sus 2, Ziółkowska, Białek 4, Hartman 8 (5), Gędłek, Rogożeńska 2, Wójcik, Fesdorf, Krajewska.

Karne. Korona Handbal: 4/6. UKS PCM: 5/5.

Kary. Korona Handball: 10 minut (Skowrońska 4, Orowicz, M. Więckowska, Czekala po 2). UKS PCM: 6 minut (Sus, Białek, Wójcik po 2).

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski (Szczecin).

Widzów: 150.

Przebieg: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 7:5, 7:6, 9:6, 9:10, 13:10, 13:11, 14:11 – 14:12, 15:12, 15:13, 17:13, 17:17, 18:17, 18:18, 22:18, 22:19.

Kielczanki po raz drugi w tym sezonie przegrały na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Porażka w spotkaniu rozegranym w miejscowości Klincz Wielki kosztowała kielczanki powrót na ostatnie miejsce w tabeli. Wyprzedziły je czwartkowe rywalki.

Korona Handball pojechała na Kaszuby bez swojej najlepszej strzelczyni, Dominiki Więckowskiej, zawieszonej na jeden mecz za niebieską kartkę w spotkaniu z Ruchem Chorzów.

– To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, jeśli chodzi o atak, o czym świadczy tylko 19 zdobytych bramek. Najbardziej zawiodły nasze rozgrywające, na których ma się opierać gra. Pod nieobecność Dominiki Więckowskiej brakowało argumentów z drugiej linii. Poza tym popełniliśmy za dużo błędów technicznych... niedokładne podania, zgubione piłki… W obronie było lepiej. Klasą dla siebie była dziś Ola Orowicz w bramce. Niestety, koleżanki nie wykorzystały jej dobrej dyspozycji - komentował wiceprezes Korony Handball, Krzysztof Demko.

Kiedy tylko następował okres lepszej gry naszego zespołu w ataku, drużyna trenera Tomasza Popowicz wychodziła na prowadzenie albo doprowadzała do remisu. ale to były rzadkie przypadki. Ostatni remis (18:18) notowano w 50 minucie. Potem przez 8 minut nasz zespół nie zdobył gola, a Kościerzyna rzuciła cztery i było po meczu.

Kolejny mecz Korona Handball rozegra w Kielcach w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 17, a rywalem będzie KPR Kobierzyce.

Dziesięciu najszybszych zawodników w Premier League. Sprawdź, kogo najtrudniej dogonić