Korona Handball Kielce w Superlidze!

PKZ Warszawy Paweł Kotwica
Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce wygrały w Warszawie z AZS AWF Warszawa 40:21 i wywalczyły awans do PGNiG Superligi.

AZS AWF Warszawa – Korona Handball Kielce 21:40 (8:19)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz – Czubaj 4, Kaźmiruk 7, Zimnicka 1, Więckowska 4, Młynarska 4, Gliwińska 3, Kowalska 2, Repelewska 2 (1), Czekala, Skowrońska 4 (2), Syncerz 6 (1), Piecaba 1, Kędzior 2.

Trener Korony Handball dostał piękny prezent na urodziny

Po czterech latach, kiedy z rozgrywek Superligi wycofany został zespół KSS, Kielce znów mają drużynę na najwyższym szczeblu rozgrywek. Kielczankom do utrzymania pierwszej pozycji wystarczał w Warszawie remis. Tylko początek spotkania był wyrównany, ostatni remis, 3:3, notowano w 5 minucie. Potem nastąpił odjazd kieleckiej drużyny. W meczu nie było żadnych elementów dramatycznych. Jedynie w 39 minucie czerwoną kartkę z gradacji kar dostała Kristina Repelewska. „Krista” dołączyła od razu do bardzo głośnej grupy kibiców z Kielc i dopingowała swoje koleżanki.

Zobacz wielką radość Korony Handball z awansu

Po meczu drużyna długo świętowała awans i 32. urodziny swojego trenera, Tomasza Popowicza, któremu zawodniczki awansem zrobiły piękny prezent.