Korona Handball Kielce wygrała z SKS Kusy Kraków i zajęła pierwsze miejsce w turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

Dorota Kułaga
Korona Handball Kielce
Świetnie spisały się juniorki młodsze Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski, który odbył się w hali przy ulicy Krakowskiej 72 w Kielcach. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.

Korona Handball Kielce wygrała turniej w Kielcach

Korona Handball Kielce – SKS Kusy Kraków 28:22 (11:12)
Korona Handball: Smelcerz, Ciszek, Rutkowska – Sadowska 8, Łagoźna 6, Jarosz 5, Ubysz 4, Kiniorska 2, Adamczyk 1, Janczarek 1, Stanek 1, Olesińska, Piwowar, Jakubowska, Prokopoudi, Zychowicz.

W niedzielę na zakończenie imprezy kielczanki grały o pierwsze miejsce z drużyną SKS Kusy Kraków. Stawka pojedynku była duża, bo zwycięzca organizował turniej 1/8 finału mistrzostw Polski. Bardzo dobrze zagrały w drugiej połowie i ostatecznie wygrały 28:22.

Dzięki temu to Korona Handball zajęła pierwsze miejsce w turnieju przed SKS Kusy Kraków. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki w kieleckiej drużynie otrzymała Zofia Sadowska.