Korona Handball Kielce wygrała z SPR Olkusz

PK
Fantastyczny mecz Korony Handball! Wygrana na boisku lidera różnicą 10 bramek!
Fantastyczny mecz Korony Handball! Wygrana na boisku lidera różnicą 10 bramek! Anna Benicewicz-Miazga
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, SPR Olkusz przegrał z Koroną Handball Kielce 21:31.

SPR Olkusz – Korona Handball Kielce 21:31 (6:14)

Korona Handball: Hibner, Orowicz – Czubaj 1, Zimnicka 2, Więckowska 7, Małecka 5, Gliwińska, Skowrońska 3, Syncerz 2, Mochocka 2, Nowak 6, Kędzior 3.

Kielczanki rozbiły w pył lidera i zrównały się z nim punktami. To był zdecydowanie najlepszy mecz Korony Handball w tym sezonie. Zdecydowaną wygraną gości oklaskiwała spora grupa kibiców z Kielc, którzy wspierali swój zespół przez całe spotkanie.

Zespół gości od pierwszej akcji meczu narzucił swoje warunki. Ostatni remis to 2:2, a w 17 minucie kielczanki wygrywały już 10:3! Do przerwy utrzymały prowadzenie na bezpiecznym poziomie, tuż po niej odjechały na różnicę 10 bramek (36 minuta 8:18) i do końca kontrolowały przebieg spotkania.

- Dziewczyny zagrały kapitalny mecz! Od pierwszej akcji były skoncentrowane w obronie, wyprowadzały kontrataki. W ataku pozycyjnym grały do pewnej piłki i były bardzo skuteczne. Dziękujemy licznej grupie kibiców z Kielc za wsparcie, naprawdę pomogło – cieszył się trener Korony Handball, Tomasz Popowicz.