Korona Handball wygrała z Aussie Sambor

(PK)
W meczu ostatniej kolejki pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z Aussie Samborem Tczew.

Korona Handball Kielce - Aussie Sambor Tczew 34:27 (17:11)

Korona Handball: Hibner, Januchta – Czubaj 6, J. Szkurłat, Małecka 3, Zimnicka 2, Rozmus 5, Gliwińska, Więckowska 5, Kędzior 1, Rosińska 3, Mochocka 4 (1), Hajduk 2, Kowalska 3.

Do ostatniego meczu w sezonie kielczanki przystąpiły już bez szans na poprawienie trzeciej lokaty. W składzie zabrakło Magdaleny Skowrońskiej, Ilony Cwynar, Izabeli Kaźmiruk i Aliny Nowak.

Pierwsza faza meczu była dość chaotyczna w wykonaniu obu drużyn. Pierwsze z tego bałaganu wyszły kielczanki, które nieźle broniły, ale miały spore problemy z wyprowadzaniem kontrataków, często gubiły piłkę, podania były za mocne. Dobrze broniła Małgorzata Hibner. Tczewianki popełniały natomiast mnóstwo banalnych błędów. Ostatni raz Sambor miał kontakt w 15 minucie, kiedy przegrywał tylko 5:6. W 24 minucie Korona Handball prowadziła 12:7, a cztery minuty później 15:8.

Po przerwie do bramek zdobytych z ataku pozycyjnego, nasze zawodniczki dołożyły gole z kontrataków, które nareszcie zaczęły się udawać i ich przewaga rosła.Działo się tak do 43 minuty, kiedy po golu Kornelii Czubaj zespół z Kielc wygrywał 27:14. Potem nasze szczypiornistki znów zaczęły grać nieco chaotycznie, na co na pewno miało wpływ wejście na boisko mało doświadczonych zmienniczek. Ostatnie dziewięć minut spotkania gospodynie przegrały 2:7.

- Dużo pograły dzisiaj młode zawodniczki i momentami widać było, że przed nimi jeszcze dużo pracy. Sambor przyjechał w okrojonym składzie i nasz zespół lepiej wytrzymał mecz fizycznie. Mogliśmy wygrać wyżej, ale przy bezpiecznym wyniku w końcówce spotkania nastąpiła niepotrzebna dekoncentracja - ocenił trener Korony HandballTomasz Popowicz, który według informacji zarządu klubu, ma prowadzić zespół również w przyszłym sezonie.

Bezpośredni awans do PGNiG Superligi uzyskała drużyna SPR Olkusz, która w ostatniej kolejce, pokonała KPR Kobierzyce 32:26.Ten drugi zespół zagra w barażach.