Korona II Kielce pokonała Granat Skarżysko-Kamienna w meczu 10. kolejki RS Active IV Ligi

Jaromir Kruk, Wojciech Buras
od 16 lat
Korona II Kielce pokonała Granat Skarżysko-Kamienna 6:2 w meczu dziesiątej kolejki RS Active IV Ligi. W meczu na stadionie przy Szczepaniaka, kibice mogli oglądać prawdziwy grad bramek. Gospodarze stwarzali sytuacje, ale mieli problemy ze skutecznością. Dopiero bramki w samej końcówce dały Koronie pewne zwycięstwo. "Nie możemy tracić tak łatwo goli" - mówił po meczu Marek Mierzwa.

Grad bramek przy Szczepaniaka w Kielcach

Korona II Kielce - Granat Skarżysko-Kamienna 6:2 (2:1)
Bramki: Szymon Gałązka 9', Paweł Rogula 19', Miłosz Strzeboński 54', Oskar Sewerzyński 79', Hubert Szulc 84', Piotr Wójcik 88' - Wiktor Bartoszek 45', Bartłomiej Książek 70'
Korona II: Mamla – Przybysławski, Sewerzyński, Kiercz, R. Turek – Mianowany (78 F. Jaskot) – E. Szymański (72 A. Zawierucha), Gałązka (72 P. Wójcik) , Strzeboński, Konstantyn (17 Kucharczyk) – Rogula (68 Szulc).
Granat: Prasek – Goździk (75 Grzela), Górecki, Dołęgowski, Garbacz, Dudzik (46 F. Kaczmarski) - Książek, Bartoszek, Papros, Pluta (71 Makowski) – Stępnik.
Żółte kartki: Stępnik.
Sędziowali: Mateusz Kowalski + Daniel Detka, Artur Borkowski.
Widzów: około 150.

Zobacz zdjęcia z meczu

Korona napoczęła rywala już w 9 minucie za sprawą Szymona Gałązki. W 19 minucie Jakub Przybysławski dograł piłkę do Pawła Roguli, a ten strzałem po długim rogu zdobył dla kielczan drugą bramkę. Tuż przed zejściem do szatni Granat strzelił gola kontaktowego, dzięki uderzeniu od słupka Wiktora Bartoszka. Dziewięć minut po przerwie gola strzelił Miłosz Strzeboński. Drużyna ze Skarżyska-Kamiennej odpowiedziała i dała sobie nadzieje na korzystny wynik w 70 minucie, gdy bramkę na 3:2 zdobył Bartłomiej Książek. Natomiast końcówka spotkania to już koncert gry "żółto-czerwonych". Swoje trafienia zaliczali kolejno Sewerzyński, Szulc i Piotr Wójcik. Ten ostatni strzelił bramkę po dużym błędzie bramkarza gości.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa, natomiast nie możemy tracić w ten sposób bramek. Już w pierwszej połowie powinniśmy zamknąć ten mecz, a daliśmy Granatowi gola kontaktowego. Stwarzaliśmy wiele sytuacji, których nie wykorzystywaliśmy

- mówił po meczu trener gospodarzy, Marek Mierzwa.

W następnej kolejce Korona zagra na wyjeździe z Olimpią Pogoń Staszów, a Granat Skarżysko-Kamienna podejmie u siebie Hetmana Włoszczowa.