Korona II Kielce zremisowała Sołą Oświęcim (zdjęcia)

Sławomir Stachura
W meczu z Sołą Oświęcim napastnik Korony Siergiej Chiżniczenko.
W meczu z Sołą Oświęcim napastnik Korony Siergiej Chiżniczenko. Sławomir Stachura
Korona II Kielce zremisowała z Sołą Oświęcim w meczu 18. kolejki trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej.
Korona II Kielce – Soła Oświęcim 2:2 (1:1)

Korona II Kielce - Soła Oświęcim 2:2 (1:1)

Sławomir Grzesik, trener Korony:

- Mieliśmy szansę i okazje na to by wygrać spotkanie, ale biorąc pod uwagę okoliczności, a więc czerwoną kartkę Petrowa, wynik też nie jest zły. Był to ciekawy i dobry mecz z mocnym zespołem jekim bez wątpienia jest Sołą Oświęcim.

Bramki: 1:0 Kyryło Petrow 13 min. 1:1 Paweł Cygnar 45+1, 2:1 Przemysław Trytko 57, 2:2 Adam Janeczko 72.

Korona II: Małecki - Kuzera (46. Piwowar), Wrześniewski, Zawadzki, Ałdaś - Trojanowski, Mularczyk, Cebula (46. Janiec), Petrow - Chiżniczenko (46. Gołębiewski), Trytko (68. Kotarzewski)

Soła: Talaga - Jamróz (79. Ząbek), Stemplewski, Skrzypek, Talaga - Stanek, Dynarek, Cygnar, Szopa (64. Gleń), Janeczko (73. Snadny) - Stróżak

Kartki: czerwona: Kyryło Petrow (49 min. Korona - faul), żółte: Zawadzki (Korona), Stemplewski, Dynarek, Jamróz (Soła). Sędziował: Damian Niebudek. Widzów: 100.

Szybki i ciekawy mecz obejrzeli kibice na inaugurację trzecioligowej wiosny w Kielcach. Trener rezerw Korony Sławomir Grzesik miał do dyspozycji mocny skład, z kilkoma piłkarzami z ekstraklasowej drużyny. Kielczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale nie udało się im go utrzymać. Mieli jednak utrudnione zadanie, gdyż praktycznie przez całą drugą połowę musieli grać w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za faul bez piłki otrzymał strzelec pierwszej bramki- Kyryło Petrow.

W pierwszej połowie Korona miała przewagę i udokumentowała ją w 13 minucie, gdy z 18 metrów zdecydował się na strzał Kyryło Petrow, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Kielczanie mieli później kolejne okazje, strzelali między innymi Siergiej Chiżniczenko, Marcin Trojanowski i Przemysław Trytko, lecz piłka stawała się łupem bramkarza, bądź przelatywała minimalnie obok słupka.

To co nie udało się gospodarzom, udało się drużynie z Oświęcimia. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Paweł Cygnar zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, a piłka - niesiona jeszcze silnym podmuchem wiatru - zupełnie zmyliła Wojciecha Małeckiego, wypadła mu z rąk i znalazła się w siatce.

W 49 minucie Korona znalazła się w trudnej sytuacji po czerwonej kartce Petrowa, ale zdołała wyjść na prowadzenie, gdy po przechwycie piłki w środkowej strefie podciągnął z nią skrzydłem pod pole karne Mateusz Janiec, wyłożył do Przemysława Trytki, a ten z bliska wpakował nogą do bramki. Soła zdołała jednak doprowadzić do remisu po równie szybkiej akcji, gdy Adam Janeczko po centrze z lewej strony uderzeniem głową pokonał Małeckiego.

Mecz do końca był szybki i nie widać, było, że kielczanie są osłabieni brakiem jednego piłkarza. W końcówce byli nawet bardziej zdeterminowani by zdobyć zwycięską bramkę i mieli nawet na to znakomitą okazję. Po dobrym dośrodkowaniu Jańca poślizgnął się jednak Daniel Gołębiewski i uderzona głową przed niego piłka przeleciała nad poprzeczką.