Korona II Kielce zremisowała z Sokołem Sieniawa. Wrócili Adrian Bielka, Mateusz Sowiński, Piotr Lisowski. Yudai Shinonaga na testach

Dorota Kułaga
W meczu kontrolnym rozegranym w Kielcach Korona II zremisowała z Sokołem Sieniawa 1:1. W kieleckim zespole testowany był Japończyk Yudai Shinonaga. Kamil Bielaszewski

Korona II Kielce - Sokół Sieniawa 1:1 (0:1)
Bramka: dla Korony II Jakub Rybus 55.
Korona II: Mamla - D. Lisowski, Kośmider, Petrović, Zwoźny - K. Turek, P Lisowski, Shinonaga, testowany zawodnik - Przybysławski, Płocica
Korona II (II połowa): Sandach - Konstantyn, Kiercz, testowany zawodnik, Grabarczyk - Jopkiewicz, Bojańczyk, Bielka, Moch, Rybus, testowany zawodnik.

- Musimy bardzo szybko zmieni sposób myślenia i przestawić się z piłki juniorskiej na seniorski, trzecioligowy futbol. Do przerwy mieliśmy cztery znakomite okazje bramkowe, ale żadnej nie wykorzystaliśmy, w dodatku po prostym błędzie straciliśmy gola. W drugiej połowie wyrównaliśmy. Remis jest jednak trochę krzywdzący, bo powinniśmy wygrać

- podsumował mecz Mariusz Arczewski, trener Korony II Kielce.

W rezerwach Korony są teraz Zvonimir Petrović (z pierwszego zespołu), Piotr Lisowski - wrócił po wypożyczeniu do Wisły Puławy, Adrian Bielka - wrócił po wypożyczeniu do ŁKS Probudex Łagów, Miłosz Strzeboński (z pierwszej drużyny), Mateusz Sowiński - wrócił po wypożyczeniu do Wigier Suwałki.

W kieleckim zespole testowany był Japończyk Yudai Shinonaga. To ofensywny zawodnik, ma 22 lata. Występował w Warmii Olsztyn, niedawno był sprawdzany w Stomilu Olsztyn.

W środę o 18 Korona II zagra w Połańcu sparing z trzecioligowym zespołem Czarnych.