Korona Kielce pewnie pokonała Orzeł Ząbkowice Śląskie. Dwie bramki zdobył Gajtkowski

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Dwie bramki dla Korony w meczu z Orłem Ząbkowice Śląskie zdobył Krzysztof Gajtkowski fot. Łukasz Zarzycki
Korona Kielce wygrała wczorajszy sparing z Orłem Ząbkowice Śląskie, a powrót do formy zasygnalizował Krzysztof Gajtkowski, który zdobył dwie bramki dla kieleckiej drużyny

Wygrany 4:1 sparing Korony Kielce był atrakcją festynu dla mieszkańców Ząbkowic Śląskich

PLAN WYKONANY

Przed meczem sparingowym kieleccy piłkarze mieli jedno zadanie od trenera Marka Motyki - zwyciężyć różnicą przynajmniej trzech bramek. Udało się, choć piłkarze trzecioligowego Orła grali bardzo zacięcie, co potwierdza także szkoleniowiec kieleckiej drużyny: - Nie spodziewaliśmy się, że przeciwnik postawi poprzeczkę tak wysoko - mówił po meczu trener Korony.

Kielecki zespół przeważał przez całe 90 minut. - Musieliśmy grać ostrożnie. Wiadomo, zbliża się liga i nikt z nas nie może sobie teraz pozwolić na kontuzję. Zrealizowaliśmy plan jaki założył przed tym meczem trener, więc myślę, że nasze przygotowania zmierzają w dobrym kierunku - mówił po meczu Jacek Kiełb, pomocnik Korony.

Ostatni sparing podczas zgrupowania w Dzierżoniowie kielczanie zagrają we wtorek, a rywalem będzie GKS Katowice.

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Korona Kielce 1:4 (1:2), Markiewicz samobójcza 9 - Gajtkowski 20, 35, Konon 52, Zganiacz 90.

Korona. Pierwsza połowa: Cierzniak (Misztal) - Paknys, Markiewicz, Mohammmed, Nawotczyński - Wilk, Edi, Sobolewski, Kiełb - Cichos, Gajtkowski.

Druga połowa: Misztal (Małecki) - Kozubek, Hernani, Malarczyk, Szajna - Jędryka, Zganiacz, Nowak, Kuzera - Konon, Gawęcki