Korona Kielce przegrała z FK Orenburg 1:2 w meczu kontrolnym w Turcji. Jedyną bramkę zdobył Jakub Górski

Dorota Kułaga
Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce w pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na zgrupowaniu w Belek przegrali z rosyjskim FK Orenburg 1:2.

Korona Kielce - FK Orenburg 1:2 (0:1)
Bramka: dla Korony Jakub Górski 71 z karnego.
Korona (I połowa): Forenc - Podgórski, Malarczyk, Koj, Corral - Błanik, Takać, Szpakowski, Gąsior, Łukowski - Szykawka.
Korona (II połowa): Forenc - Sierpina, Zebić, Szymusik, Majewski (79. Seweryś) - Sewerzyński, Górski, Strzeboński (79. Bojańczyk), Oliveira, Petrović - Amroziński.

Lider zaplecza rosyjskiej ekstraklasy objął prowadzenie w 36 minucie, Korona przed przerwą nie zdołała wyrównać. Na drugą połowę kielecki zespół wyszedł w mocno zmienionym składzie. W 58 minucie kielecki zespół miał okazję do wyrównania, ale Artur Amroziński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 65 minucie po faulu Grzegorza Szymusika w polu karnym drużyna FK Orenburg miała rzut karny i zamieniła go na drugiego gola.

W 71 minucie kontaktową bramkę zdobył Jakub Górski, wykorzystując jedenastkę, podyktowaną za zagranie ręką. Do wyrównania Korona już nie doprowadziła i pierwszy sparing w Belek zakończył się porażką. 1:2.