Korona – MKS Ełk 1:1 w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce zremisowała z MKS Ełk 1:1. Kielczanie byli faworytem meczu.

Korona Kielce – MKS Ełk 1:1 (1:1)

Bramki: Kacper Wiecha 35 - Mateusz Skonieczka 28

Korona: Marzec – Krocz, Kwiatek (46. Tasarz, 50. Klepacki), Cedro, Kolasa – Mokrzycki, Wawryszczuk - Furga, Uniat (70. Krzymieński) - Koszela, Wiecha (60. Sornat).

Korona miała duża przewagę i mnóstwo bramkowych sytuacji, ale na wyeksploatowanym ostatnio boisku przy ulicy Kusocińskiego, nie poradziła sobie z broniącym się całym zespołem rywalem. W dodatku od 28 minuty gospodarze przegrywali, gdyż goście wyprowadzili kontrę, piłki nie wybił Kwiatek i Ełk prowadził 1:0. Kielczanom dosyć szybko udało się wyrównać, ale brak skuteczności sprawił, że mecz zakończył się remisem. W dodatku przez ostatnie 20 minut Korona musiała grać w dziesiątkę.

- Sędzia chyba trochę zbyt pochopnie pokazał Michałowi Mokrzyckiemu w 74 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Szkoda tego meczu, bo mieliśmy wiele okazji i jeszcze przynajmniej trzy powinniśmy wykorzystać – podsumował mecz Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach: Stal Rzeszów - Wisła Kraków 0:1,ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:2, Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:2, Motor Lublin-Jagiellonia Białystok 1:2, GKS Bełchatów- TOP 54 Biała Podlaska 1:0, MKS Polonia Warszawa - Stal Mielec 3:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski UKS SMS Łódź 1:3.

W następnej kolejce, 19.03: Korona – Jagiellonia (godz. 12), ŁKS Łódź- KSZO 1929 (13).