Korona niespodziewanie pokonana w ostatnim meczu na Kolporter Arenie. Załatwił ją były gracz Airam Cabrera [ZDJĘCIA]

dor, saw
Airam Cabrera strzelił jedynego gola meczu
Airam Cabrera strzelił jedynego gola meczu Sławomir Stachura
Kiepsko wypadło pożegnanie Korony z Kolporter Areną. Przegrała 0:1 z przedostatnią w tabeli Cracovią, a gola strzelił jej Airam Cabrera - najlepszy strzelec Korony w sezonie 2015/2016. Od 1 listopada Kolporter Arena zmienia nazwę na Suzuki Arena.

Korona Kielce – Cracovia Kraków 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 Airam Cabrera 15.
Korona: Hamrol – Rymaniak Ż, Marquez, Diaw, Gardawski – Cebula Ż (46. Górski), Żubrowski Ż, Kovacević (79. Arveladze), Pućko – Jukić (63. Janjić) - Soriano.
Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatiev, Datković Ż, Siplak – Zenjov (66. Strózik), Dąbrowski, Gol, Wdowiak Ż (89. Helik), Hernandez – Cabrera (90+1 Piszczek).
Sędziował: Szymon Marciniak z Płocka.
Widzów: 5929.

Był to pożegnalny mecz Korony na Kolporter Arenie. Po pięciu latach stadion na ulicy Ściegiennego zmienia nazwę na Suzuki Arena.
W pojedynku z Cracovią nie brakowało podtekstów. Na trenerskich ławkach zasiedli Gino Lettieri i Michał Probierz, którzy kiedyś starli się słownie na konferencji prasowej. W Cracovii jest trzech byłych piłkarzy Korony – Michal Pesković i Airam Cabrera zaczęli mecz w wyjściowym składzie, a rezerwowym bramkarzem był Maciej Gostomski. W Koronie zagrał były gracz Cracovii Bartosz Rymaniak, a Piotr Malarczyk był rezerwowym.

Korona w 6 minucie oddała pierwszy celny strzał, gdy Rymaniak główkował po rzucie rożnym, ale Pesković złapał piłkę. Cracovia była groźna w kontratakach, a w jej szeregach najgroźniejszy był Airam Cabrera. W 15 minucie Hiszpan przypomniał sobie, jak się strzela gole na Kolporter Arenie, tyle że nie dla gospodarzy. Po szybkiej kontrze dostał podanie z lewej strony od Mateusza Wdowiaka, strzelił z kilku metrów i zaskoczył Matthiasa Hamrola.

W 32 minucie na Kolporter Arenie zapanowała radość. Po rzucie rożnym strzałem głową bramkę zdobył Elia Soriano. Sędzia Szymon Marciniak gola nie uznał. Jego zdaniem Soriano wcześniej faulował Cornela Rapę. W 44 minucie na bramkę Peskovicia uderzył Matej Pućko, ale za słabo, żeby doprowadzić do wyrównania.

Drugą połowę Korona zaczęła od mocnego uderzenia. W 48 minucie dogodną okazję miał Ivan Jukić, uderzył technicznie z dziesięciu metrów, ale obok słupka. W 52 minucie rajdem popisał się Adnan Kovacević, minął trzech zawodników, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zostały zablokowany przez obrońcę Cracovii. W 82 minucie na bramkę Korony uderzał Javie Hernandez, ale Hamrol nie dał się zaskoczyć.

Później strzelali jeszcze Elia Soriano, ponownie Pućko, ale brakowało precyzji. To nie był najlepszy dzień Korony. Brakowało też szczęście, bo w 87 minucie po centrze Michała Gardawskiego i strzale głową Soriano gości uratowała poprzeczka. I Korona niespodziewanie przegrała z Cracovią 0:1. Dla drużyny Michała Probierza było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe.