Korona wygrała z Górnikiem Łęczna (zdjęcia, wideo)

/SAW/
Fragment meczu Korona - Górnik. Z piłką rozgrywający dobry mecz prawy obrońca Kamil Kuzera. Sławomir Stachura
W sparingowym meczu piłkarskim pierwszoligowa Korona Kielce pokonała innego pierwszoligowca - Górnika Łęczna 1:0 (1:0). Gola strzelił w 21 minucie Ernest Konon.

Kielczanie, dla których był to ostatni sprawdzian przed inaugurującym piłkarską wiosnę w Kielcach meczem z Widzewem Łódź (14 marca o godzinie 18.15), dobrze zaprezentowali się zwłaszcza w pierwszej połowie. Mecz odbył się na płycie głównej stadionu przy ul. Ściegiennego w Kielcach i mimo kiepskiej aury wzbudził spore zainteresowanie kibiców.

Korona: Cierzniak (61. Misztal) - Kuzera, Nawotczyński (46, Hernani), Markiewcz (57 Nawotczyński), Szyndrowski (46, Bednarek) - Sobolewski (46. Łatka), Wilk, Zganiacz (46. Popławski), Edi Andradina, Kiełb (46. Cichos) - Konon (46 Gawęcki).

Górnik: Wierzchowski - Głowacki, Nikitović, Wallace, Radwański (57. Tomczyk) - Bartoszewicz, Bazler, Niżnik, Witkowski - Grobelny (77 Bugała), Grzegorzewski.