Korona wygrała z Jagiellonią 1:0 (video, zdjęcia)

/SAW/
Strzelec gola Pavol Stano przyjmuje gratulacje po meczu od trenera Marcina Sasala. Fot. Sławomir Stachura
Piłkarze Korony Kielce dobrze rozpoczęli wiosnę i pokonali na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 1:0 (1:0). Gola dla kielczan strzelił w 19 minucie Słowak Pavol Stano, który do Korony przyszedł w przerwie zimowej z Jagiellonii.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu KORONA KIELCE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Korona: Małkowski - Jędrzejczyk, Stano, Hernani, Mijailović - Sobolewski, Vuković, Wilk, Kaczmarek (46, Kiełb) - Gajtkowski (64. Tataj), Andradina (89. Zieliński).

Jagiellonia: Sandomierski - Lewczuk (57. Jarecki), Skerla, Cionek, Norambuena Ruz - Renusz (29. Maycon), Hermes, Bruno, Lato (80. Jezierski) - Frankowski, Grosicki.
Kartki: żółte: Stano, Wilk, Hernani, Tataj (Korona) - Lewczuk (Jagiellonia). Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 9476.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale Korona wygrała w pełni zasłużenie i gdyby po przerwie wykorzystała jedną z kilku kontr, mogła wygrać wyżej. Jedyny gol padł w 19 minucie, gdy po centrze z rzutu wolnego Ediego Andradiny, stoper gospodarzy Pavol Stano pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Na meczu obecny był selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda.
Kielczanie w pierwszym meczu wiosny przerwali serię bez zwycięstwa, która trwała przez 9 kolejek. Już w najbliższy piątek na Arenie Kielc Korona podejmuje Polonię Bytom. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.45.