Koronawirus w Polsce: Ponad 300 nowych przypadków. Zmarło 26 osób

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Najwięcej nowych zakażeń pochodzi z województwa mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego.
Najwięcej nowych zakażeń pochodzi z województwa mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego. Pawel Relikowski / Polska Press
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 319 nowych zakażeniach. Najwięcej pochodzi z województwa mazowieckiego. Ostatniej doby zmarło 26 osób. W ciągu doby wykonano ponad 33,2 tys testów.

- Mamy 319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem- podało w piątek 4 czerwca Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej nowych przypadków pochodzi z województwa mazowieckiego (57), wielkopolskiego (38) oraz śląskiego (30).

Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 19 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 874 411/74 101 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W ciągu doby wykonano ponad 33,2 tys testów.

Dzienny raport o koronawirusie:

 • Zajęte łóżka COVID 19- 3 581 (-153)
 • Zajęte respiratory- 510 (-17)
 • Osoby objęte kwarantanną- 60 961
 • osoby, które wyzdrowiały- 2 643 313

Zakażenia z ostatnich dni:

 • 03.06 - 572 przypadki (55,1 tys testów)
 • 02.06 - 664 przypadki (57 tys testów)
 • 01.06 - 588 przypadków (59,7 tys testów)
 • 31. 05 -333 przypadki (32,3 tys testów)
 • 30.05 - 579 przypadków (44,9 tys testów)
 • 29.05- 775 przypadków (61,9 tys testów)
 • 28.05 - 946 przypadków (55,6 tys testów)
 • 27.05 - 1 230 przypadków (63,9 tys testów)

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce: Ponad 300 nowych przypadków. Zmarło 26 osób - Polska Times

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Alan

Moim zdaniem powinny być utrzymane dalej zasady instalacji bramek do wykrywania temp w urzędach:

https://labtrace.pl/sklep/bramka-se-1008-do-bezdotykowego-pomiaru-temperatury/

G
Gość
"Ukryte ofiary koronawirusa.

Polacy c u d o w n i e przestali chorować na zawały, udary i nowotwory

Liczba osób ze zdiagnozowanym nowotworem spadła w porównaniu w ubiegłym rokiem o jedną czwartą. Wykrytych zawałów serca jest mniej o jedną trzecią. Osób z udarami trafia do szpitali również mniej o kilkadziesiąt procent.

Ktoś mógłby zakrzyknąć: hurra! Gdybyśmy bowiem bazowali tylko na suchej statystyce, moglibyśmy dojść do wniosku, że Polacy są zdrowsi. Ale to oczywiście nieprawda. Polacy po prostu, w trakcie epidemii koronawirusa, bądź wcale nie trafiają do szpitala i umierają w domach, bądź trafiają do lekarza ze znacznym opóźnieniem.

Popatrzmy raptem na trzy gałęzie medycyny: onkologię, kardiologię i neurologię.

W przypadku onkologii fakty są takie, że liczba wystawionych kart DiLO (szybka ścieżka diagnostyczna), które są przepustką do wszystkich świadczeń onkologicznych, zmniejszyła się w okresie epidemii o 25 proc. Tymczasem z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że opóźnienie o kwartał rozpoznania nowotworu pogarsza szansę wyleczenia o 10 proc. O pół roku – o 30 proc. W Polsce zaś każdego dnia nowotwór złośliwy rozpoznaje się u ok. 500 osób, spośród których ok. 270 umiera. Liczba zgonów z powodu COVID-19 wynosi zaś od kilku do kilkunastu dziennie. Czy to oznacza, że nie należy walczyć z koronawirusem? Oczywiście walczyć należy. Ale trzeba też pomyśleć, jak ściągnąć pacjentów mogących mieć nowotwór do lekarzy.

W kardiologii również jest fatalnie. Na łamach ostatniego Magazynu DGP prof. Grzegorz Opolski, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM stwierdził, że czasie pandemii nastąpiło zaś znaczące ograniczenie dostępu do kardiologicznej opieki ambulatoryjnej, rehabilitacji i leczenia szpitalnego. Wydłużyły się kolejki na procedury kardiologiczne, takie jak koronarografie, ablacje, przezskórne wszczepianie zastawek czy nieinwazyjną diagnostykę, w tym echo, tomografię i rezonans magnetyczny serca. Liczba hospitalizacji z powodu zawału serca – jak wyliczyli profesorowie kardiologii, którzy kierują oddziałami szpitalnymi – zmniejszyła się o ponad 30 proc.

Neurologia? Także jest źle. Profesor Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, kierownik Oddziału Neurologicznego i Udarowego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku oraz kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego w GUM, na łamach DGP stwierdził, że nie brakuje w ostatnich miesiącach pacjentów, którzy postanawiają przeczekać udar w domu. Tak, właśnie tak – PRZECZEKAĆ UDAR W DOMU. Są ludzie, którzy uważają, że będzie to dla nich mniej groźne, niżeli wizyta w szpitalu, w którym – jak się niektórym wydaje – „szaleje koronawirus”.

Oczywiście ludzki strach to tylko jedna strona medalu. Wiele osób chciałoby jak najszybciej spotkać się z lekarzem, ale nie mogą, bo część przychodni jest zamkniętych, a do specjalisty potrzebne jest skierowanie. Teleporady nie sprawdzają się przy sprawach onkologicznych, gastrologicznych, leczeniu małych dzieci. Mówiąc najprościej, osobę z bolącym od kilku dni brzuchem powinien obejrzeć lekarz, bo to może wcale nie być niestrawność. Tymczasem dla niektórych medyków e-wizyty zastąpiły te tradycyjne jeden do jednego. Do Rzecznika Praw Pacjenta trafia cztery razy więcej skarg na przychodnie niż przed rokiem...

Gdy jednak zapytałem kilku profesorów na potrzeby napisania tekstu do Magazynu DGP, ile w Polsce jest ukrytych ofiar koronawirusa, byli zgodni: na pewno więcej niż ofiar koronawirusa. A będzie jeszcze więcej.

I tego, ich zdaniem, nie zobaczymy jeszcze w oficjalnych statystykach zgonów, a być może nie dostrzeżemy tej różnicy wcale (ponieważ mniej osób ginie na drogach, mniej umiera podczas operacji, które postanowiono przełożyć itd.).."

https://bezprawnik.pl/ukryte-ofiary-koronawirusa/amp/?fbclid=IwAR3knYyNJ3B1asmFgYkz06Rdvjb3bl7LDIjBQNNZx2SXw_I68z1j-F4x14E
G
Gość

"Statystyki zgonów obnażają fałszywą narrację globalistów!

Kolejne statystyki publikowane przez „Ondavorace” dotyczące śmiertelności w czasie pandemii COVID-19 przedstawiają szokujące dane o skali manipulacji, której dopuszczają się rządy państw oraz globalne instytucje i organizacje międzynarodowe. Prawdziwy i rzeczywisty obraz śmiertelności związanej z koronawirusem przedstawiają statystyki zgonów na tysiąc mieszkańców. W mediach mainstreamowych przedstawia się jednak najczęściej liczby bezwzględne zgonów, choćby w Indiach, które liczą prawie 1,4 mld ludzi, a to wzbudza lęk u odbiorcy i pokazuje fałszywy obraz sytuacji.

Przedstawiona na zdjęciu statystyka pokazuje przyrost zgonów w krajach w 2020 roku w porównaniu ze średnią zgonów z poprzednich dziewięciu lat. Dane są zaskakujące. Według danych „Ondavorace” Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w zgonach nadmiarowych w przeciwieństwie do państw, które nie wprowadziły obostrzeń lub były one niewielkie. A na przykład w Norwegii zmarło nawet mniej osób niż w latach poprzednich. Pokazuje to, że główna przyczyna dodatkowych zgonów niekoniecznie związana jest z COVID-19.

Opublikowaną statystykę skomentował dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin:

„Statystyki tak jak matematyka nigdy nie kłamią. Pokazują całą prawdę o koronawirusie. Na wykresie widać przyrost zgonów na tysiąc mieszkańców w 2020 r. w porównaniu ze średnią zgonów w dziewięciu poprzednich latach. Wszystkich zgonów, a nie tylko koronawirusowych. Jak widać na wykresie śmiertelność wzrosła nieznacznie. Okazuje się, że najwięcej zgonów przybyło w krajach, które wprowadziły najbardziej Surowe Obostrzenia i lockdowny. Najwięcej zgonów przybyło w Polsce. Najmniej natomiast w krajach które nie stosowały obostrzeń jak Szwecja lub były one niewielkie jak w Norwegii. Ciekawostką jest to, że w 2020 r. w Boliwii, Norwegii i Południowej Afryce zmarło mniej osób niż w poprzednich latach. Co oznacza, że główną przyczyną wzrostu śmiertelności w takich krajach jak Polska był brak właściwej opieki medycznej, utrudniony dostęp do lekarzy oraz zgony z powodu innych chorób, no chyba że przyjmiemy, że koronawirus jedne państwa lubi bardziej a inne mniej. Propaganda globalnego resetu pokazuje to zupełnie inaczej. Ale pomaga na sprawne manipulowanie i zastraszanie ludzi. W myśl zasady znanej od starożytności, że najlepiej zarządza się ludźmi poprzez strach. Wówczas ludzie sami pozbawiają się swoich praw i wolności. Żyjemy w świecie Orwella. Globaliści chcą nam odebrać wolność. Statystyki jak widać obnażają ich fałszywą narrację.”"

https://prawy.pl/113975-statystyki-zgonow-obnazaja-falszywa-narracje-globalistow/

G
Gość

"...Na bibliotecznej półce znalazłem zakurzoną, wydaną w 1980 roku, książkę: „Wirusologia lekarska – podręcznik dla studentów medycyny” pod red. Leona Jabłońskiego. Profesor Jabłoński był jednym z najwybitniejszych epidemiologów i wirusologów. Działał w czasach, kiedy medycyna w naszym kraju nie uległa jeszcze komercjalizacji. Otwieram książkę na stronie 170 i czytam „Coronavirus”. „Wyodrębniono u chorych na małe schorzenia układu oddechowego – nieżyty górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli”. A na stronie 172: „Wirusy występują u dorosłych, od dzieci nie wyosabnia się ich … Prawdopodobnie przenoszą się drogą kropelkowo-powietrzną… Profilaktyka… Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych.

Mówi się o koronawirusie (SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19), że to nowy wirus. Tymczasem grupa Coronavirus była odkryta ponad pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie w 1965 roku. Więcej, już prof. Leon Jabłoński wiedział, że w porównaniu z innymi wirusami, koronawirus jest dosyć łagodny. Faktycznie nie zagraża dzieciom i młodzieży. Występuje „u dorosłych, a u dzieci nie wyosabnia się ich”. Ofiarami śmiertelnymi są głownie osoby słabe i starsze, i to najczęściej po siedemdziesiątce, po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. Dlaczego więc w mediach nie ma na ten temat rzetelnych informacji? Dlaczego na ogół podawane są jedynie liczby zachorowań i liczby ofiar, a nie podaje się w jakim były wieku i czy cierpiały na inne choroby? A ponadto, w jaki sposób je leczono?..."

https://www.dorzeczy.pl/kraj/137860/uczona-niewiedza-koronawirusa-wielka-pandemia-czy-najwieksza-pomylka.html?fbclid=IwAR2DThl9fWf5YnGY-pY-tfhZc_5aceFd6XzVOCmX7Dqvp_UOex5PzSKXoiE

A
Abadon

I tak oto ciasteczko zaczyna się kruszyć...

Daylight killers...

Maski zaczynają spadać!

Zdejmujemy maski.. odkrywamy to co pod maskami...

I tak oto ciasteczko zaczyna się kruszyć...

Daylight killers..

Maski zaczynają spada

"Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest własnością Glaxosmithkline,

która (przypadkowo) jest właścicielem Pfizera!" (ten, który produkuje szczepionkę przeciwk

wirusowi, która (przypadkowo) powstała w Laboratorium Biologicznym w Wuhan

która była (przypadkowo) finansowana przez Dr. Fauci, który (przypadkowo) promuje

szczepionkę

"GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzane przez dział finansowy firmy Black

Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Otwartej Fundacji

(Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) zarządza francuską AXA!

"Soros (przypadkowo) jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która

(przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona prze

niemiecki Allianz, który (przypadkowo) ma Vanguarda jako udziałowca, który

(przypadkowo) jest udziałowcem Black Rock", który (przypadkowo

kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią światowego kapitału inwestycyjnego

kapitału inwestycyjnego.

"Black Rock" jest również (przypadkowo) głównym udziałowcem MICROSOFT

należącego do Billa Gatesa, który (przypadkowo) jest udziałowcem firmy Pfizer (któr

- pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkowo) jest teraz pierwszy

sponsorem "WHO!

Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedawany na mokrym targu w Chinach zaraził

CAŁĄ PLANETĘ! "

P
Piotr

A o jakich nieuleczalnych i naprawdę śmiertelnych chorobach dowiedzieli się pozostali rodacy? Czy król srowid najważniejszy???

Dodaj ogłoszenie