Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kosmetyczna moc zapachu

Oprac. /KAK/
archiwum
Unikatowe właściwości aromaterapii znane są już od wieków. Nie od dziś wiadomo, że zapach pomaga przy bólu głowy, stresie lub bezsenności. Co więcej, odpowiednio dobranym aromatem można zwalczać trądzik oraz wpłynąć kojąco na podrażnioną skórę.

Zapach kosmetyku to jedna z tych jego właściwości, która w przemożny sposób wpływa na naszą decyzję dotyczącą zakupu. Dlatego producenci kuszą nas coraz to nowymi kompozycjami zapachowymi, tak aby każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie
Ze zdrowotnego punktu widzenia zapach jest bardzo istotny. Dobrze dobrany sprawia, że czujemy się lepiej, atrakcyjniej. Dodatkowo dodaje nam energii do działania. Natomiast zapach, który nam się nie podoba, będzie nas drażnił, tak długo dopóki się go nie pozbędziemy. Przy zakupie kosmetyków, należy również pamiętać, że produkty naturalne posiadają w swoim składzie o wiele więcej roślin oraz olejków eterycznych. Dlatego ich zapach jest znacznie intensywniejszy niż w przypadku kosmetyków naturalnych. W ten sposób produkty naturalne wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.

Zapachy w kosmetykach naturalnych

Zapach zielonej herbaty
Tak zwany "zielony zapach" jest lekki i naturalny. Pełen świeżości i lekkości doskonale relaksuje i orzeźwia. Szczególnie zalecany jest dla kobiet aktywnych. Balsamy do ciała z zieloną herbatą przeznaczone są do pielęgnacji skóry pozbawionej jędrności i potrzebującej nawilżenia.

Zapach oliwki
Ma świeży, przyjemny zapach, który wycisza i uspokaja zmysły oraz wyraźnie poprawia nastrój. Ponadto oliwki mają właściwości regeneracyjne i nawilżające. Działają kojąco, wygładzająco i przeciwzapalnie.

Zapach jeżówki
Jeżówka ma aromatyczny zapach ze słodkim posmakiem, odkrywający zmysłową stronę kobiecości. Właściwości jeżówki to także naturalne antyoksydanty, które chronią skórę przed starzeniem się i sprawiają, że pozostaje gładka i odżywiona.

Kąpiel w zapachu

Dobrym sposobem na zwalczanie problemów takich jak stres, zmęczenie organizmu, czy ogólne napięcie mięśni, mogą być aromatyczne kąpiele z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Ich lecznicze właściwości są nie tylko wchłaniane do organizmu przez skórę, ale również przez drogi oddechowe. Podczas kąpieli można stosować pojedyncze olejki lub mieszaniny olejków. Do wanny wlewamy 10-15 kropel wybranego produktu. Kąpiel w ciepłej wodzie powinna trwać od 15 - 30 minut.

Kąpiel lawendowa
Do wanny wlej ok. 10-15 kropli olejku lawendowego.
Kąpiel ma właściwości odprężające i oczyszczające. Pomaga przy takich zaburzeniach emocjonalnych, jak depresja, bezsenność nerwowość, stres. Kąpiele z olejkiem lawendowym zalecane są także kobietom w okresie ciąży i klimakterium w celu likwidacji zaburzeń hormonalnych. Olejek lawendowy idealnie łączy się z innymi olejkami, np. rozmarynowym, miętowym, cytrynowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie