Koszykarze AZS UJK Kielce nie dogonili Pogoni

MAT
archiwum
Przegrywali już 25 punktami, doprowadzili do nerwowej końcówki, ale ostatecznie przegrali. Koszykarze AZS UJK Kielce ulegli na wyjeździe Pogoni Ruda Śląska 84:87.

Pogoń Ruda Śląska - AZS UJK Kielce 87:84, (33:22, 19:20, 25:18, 10:24)
AZS UJK:
Druszcz 7, Nowakowski 6, Szwedo 6, Osiakowski 17 (1x3), Szewczyk 13 (1x3) - Pawlak, Bloda, Jagiełło 20 (2x3), Busz 13 (3x3), Kapuściński 2.

To dla kielczan pierwsza porażka w tym sezonie. Tydzień temu drużyna prowadzona przez trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza wysoko wygrała na inaugurację 2 ligi z MKS Dąbrowa II Górnicza i została nawet liderami tabeli. Z prowadzenia w tabeli kielczanie długo się jednak nie cieszyli.

Mecz w Rudzie Śląskiej od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy grali bardzo małą rotacją (w meczu wystąpiło zaledwie 8 graczy Pogoni). Spotkanie gospodarze zaczęli od prowadzeni 7:0, a przez słabą obronę naszej drużyny, po pierwszej kwarcie Pogoń wygrywała już 11 punktami. Do przerwy było niewiele lepiej, bo kielczanie schodzili na nią z 10 punktami straty (42:52).

Pod koniec trzeciej kwarty Pogoń wygrywała już 74:49 i nawet najwięksi fani kieleckiego zespołu mogli wtedy już nie wierzyć w końcowy sukces swojego zespołu. Jednak za 5 przewinień parkiet musiało opuścić dwóch podstawowych graczy gospodarzy, a kielczanie natychmiast zaczęli to wykorzystywać. Szybkie kontry i rzuty z dystansu sprawiły, że w 11 minut nasza drużyna odrobiła niemal wszystkie straty! Na półtorej minuty przed końcem meczu przewaga Pogoni wynosiła tylko jeden punkt (85:84), jednak w ostatnich sekundach więcej szczęścia mieli rywale AZS UJK i to oni wygrali 87:84.

W innych meczach: Start Meble Dobrodzień - Hensfort Przemyśl 84:71, Zagłębie Sosnowiec - MKS II Dąbrowa Górnicza 97:50, Polonia Bytom - AZS Częstochowa 101:95, Wisła Kraków - Unia Tarnów 94:66, Basket Hills Bielsko-Biała - MCKiS Jaworzno, KKS Tarnowskie Góry - AZS Mickiewicz Katowice (mecze w niedzielę).

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania