Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali z KK UR Bozza Kraków po wyrównanym meczu 2 Ligi grupy C

Bartosz Wartałowicz
AZS UJK Kielce/FB
AZS UJK Kielce przegrał z KK UR Bozza Kraków 84:86 po zaciętym i wyrównanym meczu 17 kolejki 2 Ligi grupy C. Zespół Rafała Gila stracił korzystny rezultat na 3 sekundy przed końcem spotkania.

Porażka AZS UJK Kielce z KK UR Bozza Kraków w 2 Lidze koszykarzy grupy C

AZS UJK Kielce - KK UR Bozza Kraków 84:86 (21:25, 25:25, 20:20, 18:16)
AZS UJK: Łosiak 13, Suwaluk, Pisarczyk 17, Wesołek 4, Lewandowski 14, Maknach 10, Cygan 2, Wierzbicki 4, Lesisz 13, Osiakowski 7.
KK UR Bozza: Cepuchowicz, Siwak 2, Pieniążek, Szwedo 11, Chorab 12, Fiedosiewicz, Michałowski 2, Jakubek 4, Jewuła 2, Andruk 28, Piszczatowski 25.

Spotkanie w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu w Kielcach było bardzo wyrównane - żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dużej przewagi. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili czterema punktami. Dwie kolejne kwarty zakończyły się remisowo, a czwarta - ostatnia kwarta była na korzyść AZS UJK Kielce. Na 12 sekund przed końce spotkania na tablicy widniał remis 84:84, po trafieniu Wojciecha Pisarczyka, ale 9 sekund później trafił Patryk Piszczatowski i zespół Rafała Gila nie zdążył jeszcze raz sforsować defensywy KK UR Bozza Kraków. Najlepiej na parkiecie punktowali koszykarze z Krakowa - wspomniany Piszczatowski - 25 punktów i Patryk Andruk - 28 punktów. W kieleckim zespole najlepiej spisywali się Wojciech Pisarczyk - 17 punktów i Jakub Lewandowski - 14 punktów.

Po 17 kolejkach, AZS UJK Kielce zajmuje 8 miejsce w tabeli 2 Ligi grupy C. Zespół Rafała Gila ma na swoim koncie 24 punkty.