Koszykarze Rosasportu pokonali UMKS Kielce

/SzS/
W akcji pod koszem kielczan, Piotr Kardaś.
W akcji pod koszem kielczan, Piotr Kardaś. Ł. Wójcik
W meczu drugiej ligi koszykarzy, lider tabeli, Rosasport Radom pokonał UMKS Kielce. Przed przerwą toczyła się wyrównana walka.

Rosasport Radom - UMKS Kielce 86:77 (22:22, 21:16, 26:21, 17:18).

Rosasport: Podkowiński 20, Wiekiera 14 (2), Kardaś 8 (1), Zalewski 8, Nikiel 9 oraz Wróbel 13 (1), Kapturski 10, Donigiewicz 3 (1), Michałek 1, Muszyński 0, Sosnowik 0.

UMKS Kielce: Gil 31 (3), Miernik 15, Makuch 8 (1), Pilecki 7, Fąfara 0 oraz Dziura 6 (2), Rak 4, Kołacz 3, Bacik 3.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów mogli zobaczyć kibice. W pierwszej połowie trwałą walka punkt za punkt. Rosasport jedynie na chwilę wyszedł na prowadzenie 15:8, ale za chwilę stracił przewagę.

Trzecie kwarta zaważyła na końcowym wyniku. Kielczanie zupełnie nie radzili sobie z szybki atakiem gospodarzy i przewaga radomian urosła do 15 punktów. W ekipie gości nie licząc Rafała Gila szwankowała skuteczność. W drużynie radomian Piotr Kardaś i Konrad Kapturski pozbawili przyjezdnych złudzeń.
Jeszcze w samej końcówce kielczanie odrobinę zmniejszyli rozmiary porażki, ale ze szczelną defensywą radomian na nic więcej nie mogli sobie pozwolić.

Materiał oryginalny: Koszykarze Rosasportu pokonali UMKS Kielce - Echo Dnia Radomskie