Koszykarze UJK Kielce w meczu drugiej ligi pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków. To ich piąta wygrana z rzędu

Dorota Kułaga
Koszykarze UJK Kielce wygrali piąty mecz z rzędu
Koszykarze UJK Kielce wygrali piąty mecz z rzędu UJK Kielce
Trwa zwycięska passa drugoligowych koszykarzy UJK Kielce. W sobotę kielecka drużyna, prowadzona przez trenera Rafała Gila, wygrała piąty mecz z rzędu pokonując w Krakowie Wisłę.

Wyjazdowa wygrana koszykarzy UJK Kielce

Wisła Kraków - UJK Kielce 81:98, (28:29, 23:25, 22:22, 8:22)
UJK: Lewandowski 38 (9x3), Pisarczyk 15 (2x3, 13 zbiórek, 8 asyst), Lesisz 15 (3x3), Cygan 10, Makhnach 8 (2x3), Łosiak 4, Osiakowski 4, Wierzbicki 2, Suwaluk 2, S. Strojek.

Kielczanie w całym meczu trafili aż 16 "trójek". Od początku meczu grali skutecznie, jednak słabsza momentami obrona i kilka strat spowodowały, że gracze Rafała Gila nie mogli odskoczyć rywalom. Do przerwy prowadzili tylko trzema punktami (54:51). O wszystkim zdecydowała czwarta kwarta, w której nasza drużyna pozwoliła rywalom zdobyć tylko 8 punktów. W UJK koncertowe zawody rozgrywał Jakub Lewandowski, który seryjnie dziurawił kosz rywali rzutami z dystansu. W całym meczu zdobył aż 38 punktów, trafiając aż 9 razy za trzy punkty.

To była 14 wygrana UJK w tym sezonie grupy C II ligi, która znacznie przybliżyła kielecki zespół do fazy play-off. W środę 6 marca w zaległym meczu nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z trzecim w tabeli Basket Hills Bielsko-Biała.

W tabeli liderem jest Polonia Bytom z dorobkiem 51 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się OPTeam Resovia Rzeszów - 49 punktów, na trzeciej MKKS Rybnik - 46 punktów. Koszykarze UJK Kielce są sklasyfikowani na siódmym miejscu z 39 punktami na koncie.