Koszykarze UMKS Kielce coraz bliżej drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej (zdjęcia)

Mateusz KOŁODZIEJ
Były spore obawy, ale okazało się, że nawet z problemami kadrowymi da się pokonać lidera. Koszykarze UMKS po dobrym meczu zasłużenie pokonali w sobotę w meczu na szczycie drugiej ligi lidera SKK Siedlce, 88:80.

UMKS Kielce - SKK Siedlce 88:80, (19:16, 28:25, **24:22, 17:17)**

UMKS: Bacik 10, Fąfara 7 (1x3, 5 asyst), Osiakowski 11, Miernik 8 (2x3), Dryjański 8 (6 zbiórek) - Makuch 7 (5 asyst), Machowski 19 (2x3), Lewandowski 11 (1x3), Busz 4 (1x3), Walczyk 3 (1x3).

Podopieczni Rafała Gila mięli przed tym spotkaniem wiele obaw. Cały tydzień poprzedzający mecz kielecka drużyna trenowała bowiem w niekompletnym składzie. Nie w pełni sił byli między innymi Hubert Makuch, Alexander Machowski i Jakub Dryjański. Obawy okazały się jednak bezpodstawne, bo przez większość spotkania gospodarze kontrolowali przebieg gry.

Kielczanie rozpoczęli spotkanie jednak źle. Nasi koszykarze wyszli na parkiet stremowani, nie trafili kilku pierwszych rzutów i w efekcie po trzech minutach przegrywali z liderem już 0:10. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze odrobili jednak straty, a po punktach najskuteczniejszego w całym spotkaniu Alexandra Machowskiego wyszli na pierwsze prowadzenie (15:14). W drugiej kwarcie, po rzucie za trzy punkty rezerwowego Pawła Walczyka, było już 38:29.

W siedleckiej drużynie punkty jak na zawołanie zdobywał Kamil Sulima, który siedmiokrotnie trafił zza linii 6,75 metra. To po jego jednym z takich trafień, na 9 minut przed końcem spotkania przewaga UMKS wynosiła tylko pięć punktów (71:66). W decydujących minutach lider SKK jednak pudłował. - Mieliśmy z nim problem, trafiał nawet rzuty z przysłowiową "ręka na twarzy" - mówił po meczu szkoleniowiec kielczan, Rafał Gil. Na szczęście jego podopieczni też imponowali skutecznością. Z gry trafiali średnio co drugi rzut (52-procentowa skuteczność).

W innych meczach: Pułaski Warka - Księżak Łowicz 84:79, AZS AGH Alstom Kraków - Rosa II Radom 59:67, Wisła Kraków - MKS Skierniewice 62:87, Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS ggmedia.pl Kraków 20:0 (walkower), KS Piaseczno - Tur Bielsk Podlaski (przełożony na 4 marca).

W następnej kolejce, 8 marca: Tur - UMKS.