Koszykarze UMKS Kielce pokonali Cracovię po dramatycznej końcówce

Krzysztof WILCZEK
Drugoligowi koszykarze UMKS Kielce wygrali po dramatycznej końcówce z Cracovią Kraków 78:76. Po trzech kwartach kielczanie prowadzili 12 punktami i nic nie zapowiadało takiej emocjonującej końcówki.

UMKS Kielce - Cracovia Kraków 78:76 (24:13, 17:22, 25:19, 12:22).
Punkty dla UMKS: Makuch 20 (2x3), Pilecki 7 (1x3), Miernik 13, Fąfara 3, Rak 17 (3x3), Bacik 8, Jurczyk 0, Dziura 0, Gil 10.

Po początkowej wymianie ciosów, od 5 minuty koszykarze UMKS zaczęli "odjeżdżać" rywalom z Krakowa. Po "trójce" Raka w 7 minucie było już 16:11. Kielczanie grali konsekwentnie i powiększali przewagę, która wynosiła nawet 17 punktów (32:15). W drugiej i trzeciej kwarcie Cracovia zaczęła twardo bronić i kielczanie mieli problem ze zdobywaniem punktów, a dodatkowo "łapali" przewinienia w ataku. - Jeszcze w tym sezonie nie zdarzyła się nam taka duża liczba fauli w ataku - powiedział Grzegorz Kij, trener UMKS.

Po trzech kwartach UMKS prowadził 12 punktami i nic nie zapowiadało tak dramatycznej końcówki. Początek czwartej kwarty kielczanie przegrali 0:6, potem już było tylko gorzej. Na 2 minuty przed końcem przegrywali nawet 74:76. Rzut Pileckiego i wykorzystane dwa rzuty osobiste Bacika na trzy sekundy przed końcem dały UMKS zwycięstwo.

- Graliśmy katastrofalnie na "desce", czterokrotnie więcej piłek zebrali przeciwnicy na naszej desce, a także dobrze kryli Łukasza Pileckiego i jego punktów nam brakowało w tym meczu - dodał trener Kij.
W innych meczach: Politechnika Radomska - Mickiewicz Katowice 96:64, Stalowa Wola - Komtek Bytom 60:83, Pogoń Ruda Śląska - MKS Limanowa 74:56, Staco Niepołomice - Unia Tarnów 65:77, MCKiS Jaworzno - AZS Politechnika Częstochowa 89:73, Wisła Kraków - Alba Chorzów 78:87.

1. Rosasport 6 12 525:379
2. Częstochowa 7 12 606:567
3. Tarnów 7 12 530:525
4. Bytom 7 11 593:571
5. Katowice 7 11 513:539
6. Pogoń 6 10 457:418
7. Kielce 6 10 473:433
8. Chorzów 6 10 482:469