Koszykarze UMKS Kielce rozgromili STACO Niepołomice

Redakcja
Koszykarze UMKS Kielce (w akcji Artur Busz) nie dali szans STACO Niepołomice.
Koszykarze UMKS Kielce (w akcji Artur Busz) nie dali szans STACO Niepołomice. Sławomir Stachura
Dziesiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli drugoligowi koszykarze UMKS Kielce. W sobotę zespół Rafała Gila rozgromił STACO Niepołomice.

UMKS Kielce - STACO Niepołomice 91:73 (20:23, 32:14, 21:8, 18:28)
UMKS:
Bacik 6, Fąfara 4, Busz 5, Kij 11 (1x3), Wróbel 7 - Makuch 12 (1x3, 9 asyst), Jaworski 11 (1x3), Lewandowski 18 (2x3), Kołacz 17 (8 zbiórek), Dziura.

Wicelider drugoligowej tabeli problemy z dziesiątym w stawce STACO miał jedynie w pierwszej kwarcie. Kielczanie słabo zastawiali pod tablicami (aż 7 zbiórek w ataku gości w pierwszej kwarcie) i po 6 minutach przegrywali nawet 9:19, ale niemal całe straty odrobili jeszcze w tej części gry. Po rzucie równo z końcową syreną za trzy punkty Huberta Makucha było już tylko 20:23.

Wszystko wróciło do normy w drugiej kwarcie, w której zespół Rafała Gila rzucił rywalom aż 32 punkty. Już w 15 minucie UMKS prowadził 33:29 i systematycznie powiększał przewagę. Na przerwę gospodarze schodzili już z piętnastopunktową przewagą (52:37)

Najlepszy mecz w sezonie rozegrał środkowy kielczan Dariusz Kołacz, który pod nieobecność kontuzjowanego Wojciecha Miernika i mającego problemy z faulami Marcina Wróbla znakomicie spisywał się pod koszami. Trafił aż 8 z jedenastu rzutów z gry, a do tego dołożył także 8 zbiórek i 3 asysty.