Koszykarze UMKS Kielce zmiażdżyli wicelidera

kw
Jakub Lewandowski (numer 13) rzucił 17 punktów, w tym trafił cztery razy za trzy i był najskuteczniejszy w UMKS Kielce. fot. Kamil Markiewicz
Wysoko wygrane dwie pierwsze kwarty i pełna kontrola nad przebiegiem gry w kolejnych dwóch. Drugoligowi koszykarze UMKS Kielce wygrali trzeci mecz w sezonie i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, zdobyliśmy 50 punktów, ale ważne jest, że przeciwko takiej drużynie Jak Unia Tarnów, która gra bardzo szybko, straciliśmy tylko 28. Tydzień temu zagraliśmy dobrze 33 minuty, dziś 37, mam nadzieję, że następnym razem zagramy dobrze cały mecz. Szkoda tych strat w końcówce i wynik jest tylko dziesięcioma, ale z przebiegu meczu przewagę mieliśmy dużo większą.

UMKS Kielce - Unia Tarnów 83:73 (23:11, 27:17, 16:23, 17:22)

UMKS: Bacik 5, Makuch 3, Walczyk 1, Dziura 0, Fąfara 13 (1x3), Jaworski 7 (1x3), Kij 6, Miernik 10, Lewandowski 17 (4x3), Wróbel 11, Artur Busz 6 (1x3), Kołacz 4.

GOŚCIE TŁEM

Sobotni mecz 5. kolejki II ligi koszykarze UMKS Kielce zaczęli z wysokiego C. Przez dwie kwarty zespół Unii praktycznie nie istniał na boisku. Gospodarze w przerwie prowadzili 50:28, mieli 21 zbiórek, trafili cztery z dziesięciu rzutów za trzy punkty, ogółem skuteczność rzutów mieli na poziomie 58-procent. Koszykarze Unii, wyglądali przy tym dość blado: 14 zbiórek, zero "trójek" na 12 prób i zaledwie 29-procent skuteczności rzutów!

PO PRZERWIE ZNÓW STANĘLI

W trzeciej i czwartej kwarcie goście poprawili swoją grę i wygrali drugą połowę sobotniego meczu, ale przez cały czas mecz był pod kontrolą podopiecznych Rafała Gila. - W poprzednim meczu graliśmy dobrze przez 30 minut, dzisiaj przez 37 minut i w końcówce mieliśmy dużo strat, może w następnym meczu zagramy skoncentrowani przez całe 40 minut - zastanawia się trener UMKS.

GRALI WSZYSCY

W zespole gospodarzy punktowali wszyscy za wyjątkiem Krzysztofa Dziury. - Graliśmy całą 12 i wszyscy dołożyli swoją cegiełkę do zwycięstwa. Wszyscy trzej rozgrywający (Bacik, Makuch, Jaworski - przyp. red) zagrali bardzo dobrze i będę miał ciężki orzech do zgryzienia, ale oby więcej takich problemów. Co do Krzyśka Dziury, to dzień przed meczem na treningu trafiał "trójek" za "trójką" - tłumaczy Rafał Gil.

W następnej kolejce (sobota, 29 października) UMKS zagra w Kielcach z Siemaszką Piekary prowadzoną przez byłego zawodnika kieleckiego klubu Łukasza Kasperca.