Koszykówka. Pewne zwycięstwo AZS Politechniki Świętokrzyskiej

kw
Trzecioligowi koszykarze UMKS Kielce wysoko wygrali z Niwą Oświęcim i po czterech kolejkach są niepokonani.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Niwa Oświęcim 76:50 (24:13, 16:9, 22:9, 14:19)

Politechnika: Kowalski 5, Trześniewski 5, Jastrząb 4, Sikora 11, Foltyn 10, J. Strzałka 9, Paluch 3, Borowicki 13, Rzońca 16, Głębicki 0, Osuch 0, Wytrych 0.

Koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej pewnie wygrali z Niwą Oświęcim w meczu czwartej kolejki III ligi, choć zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze. W trzeciej kwarcie prowadzili nawet 31 punktami (62:31).

- W czwartej kwarcie zagraliśmy słabiej w obronie, zawodnicy poszli na wymianę ciosów i ciężko grało nam się też przeciwko strefie, którą zaczęli grać goście - tłumaczy Stanisław Dudzik, trener AZS Politechniki Świętokrzyskiej.

W następnej kolejce, kończącej pierwszą serię gier koszykarze Politechniki zagrają w Krakowie z Koroną. - Wszystkie mecze na wyjeździe są trudne, a dodatkowo wszyscy chcą ograć lidera, a w drużynie Korony Kraków gra kilku zawodników z doświadczeniem drugoligowym, zapowiada się ciekawy mecz - mówi trener Dudzik.