Koszykówka. Polska - Turcja 84:83

/MAT/
Niesamowity sukces polskiej reprezentacji koszykarzy, która w swoim czwartym meczu Mistrzostw Europy rozgrywanych na Litwie wygrała z Wicemistrzami świata, Turcją 84:83!

Dla osłabionej brakiem między innym Marcina Gortata i Macieja Lampego polskiej reprezentacji był to mecz o życie. Aby przedłużyć swoje szanse na awans do kolejnej rundy Eurobasketu, mający na koncie tylko jedno zwycięstwo i dwie porażki podopieczni Alesa Pipana musieli za wszelką cenę wygrać z faworyzowaną Turcją.

Polacy zaskoczyli groźnych rywali i już od początku osiągnęli minimalne prowadzenie. Na przerwę schodzili prowadzą 39:35. I mimo, że w drugiej połowie, mający aż czterech koszykarzy z zawodowej ligi NBA Turcy odzyskali prowadzenie, końcówka znów należała do "Biało Czerwonych". Decydujący cios na dwanaście sekund przed końcową syreną zadał Dardan Berisha, który trafił z półdystansu i przypieczętował wygraną polskiej reprezentacji.

Ten sukces nie zapewnia jednak jeszcze naszej kadrze awansu do kolejnej rundy Eurobasketu. Po czterech rozegranych kolejkach Polacy mają na swoim koncie po dwie wygrane i porażki. Aby Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej rundy Eurobasketu, w poniedziałek muszą więc pokonać Wielką Brytanię, która w grupie A Mistrzostw Europy zajmuje piąte, przedostatnie miejsce, z tylko jednym zwycięstwem i aż trzema porażkami na koncie. Początek poniedziałkowego spotkania w Litewskim Poniewieżu o godzinie 16:15. Bezpośrednia transmisja ze spotkania w TVP 2 i TVP Sport.

Polska - Turcja 84:83 (17:14, 22:21, 22:27, 23:21)
Polska: Dardan Berisha 21 (3x3), Adam Hrycaniuk 15, Szymon Szewczyk 12 (1x3), Thomas Kelati 11 (2x3), Robert Skibniewski 9 (2x3), Łukasz Koszarek 7 (1x3), Paweł Leończyk 4, Piotr Pamuła 3 (1x3), Adam Łapeta 2, Piotr Szczotka .