Krajowy finał Czwartków Lekkoatletycznych - Busko walczy o medale

ALI

Zakończona niedawno wiosenna odsłona Świętokrzyskich Czwartków Lekkoatletycznych jest potwierdzeniem, że w naszym regionie talentów nie brakuje. Podczas finału wojewódzkiego w Kielcach znakomitą formę pokazała Izabela Sala, uczennica Szkoły Podstawowej numer 1 w Busku-Zdroju. Zdobyła złoty medal w skoku w dal, srebrny w biegu na 60 metrów, zajmując także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix - z wynikiem 742 punkty.

Złoty medal w skoku w dal chłopców oraz „srebro” w biegu na 60 metrów wywalczył Jakub Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Busku-Zdroju. Patrycja Stachowicz z Gimnazjum w Gnojnie wygrała bieg na 60 metrów dziewcząt, natomiast Izabela Banaś, uczennica Szkoły Podstawowej w Gnojnie (młodsza siostra utytułowanej Patrycji Banaś), zajęła drugą lokatę na 300 metrów.

W zawodach w Kielcach wystąpili też Jakub Duda (Szkoła Podstawowa w Gnojnie) i Marcin Piasek, uczeń Szkoły Podstawowej w Szańcu. Zabrakło im jednak „startów”, by mogli liczyć się w walce o przepustki na finał ogólnopolski.

Krajowa gala Czwartków odbędzie się w Łodzi, w dniach 16-18 czerwca. Buska ekipa ma szanse na medale.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków