Krzysztof Wójcicki i Monika Cieślik ze Wzdołu Rządowego zajmowali miejsca 9-11 w biegach narciarskich na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Dorota KUŁAGA [email protected]
Krzysztof Wójcicki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajął dziesiąte miejsce w dwóch konkurencjach. Fot. Archiwum prywatne
Krzysztof Wójcicki i Monika Cieślik z Olimpu Wzdół Rządowy startowali na Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Podkarpackie 2013. Miała się odbyć w Ustrzykach Dolnych, ale ze względu na warunki atmosferyczne została przeniesiona do Wołosatego.

- Mam niedosyt. Mogło być lepiej, ale nie dysponowaliśmy sprzętem, który akurat w takich warunkach zdawał egzamin - mówił Cezary Wójcicki, trener zawodników ze Wzdołu Rządowego.

WALCZYŁ Z KADROWICZAMI

Mimo tych trudnych warunków Krzysztof Wójcicki i tak pokazał się z dobrej strony. - W ćwierćfinale sprintu na 1200 metrów techniką klasyczną przegrał o zaledwie 7 centymetrów z rywalem, bo sprawdzaliśmy to na fotofiniszu. W biegu łączonym - 10 kilometrów klasyk plus 10 łyżwa - uplasował się na dziesiątej pozycji. Pierwszych pięć pozycji zajęli kadrowicze, więc ten start trzeba ocenić pozytywnie. I w ostatnim występie w biegu techniką dowolną na 10 kilometrów również uplasował się na dziesiątej pozycji - dodał trener Cezary Wójcicki.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rywalizowała też Monika Cieślik. Zajęła jedenaste miejsce w sprincie, w biegu łączonym też była jedenasta, a w biegu techniką dowolną na 5 kilometrów była dziewiąta.

WOJEWÓDZTWO NA SZÓSTYM

W punktacji województw świętokrzyskie, które reprezentowały dwie osoby z Olimpu Wzdół Rządowy, uplasowało się na szóstej pozycji w gronie dziesięciu startujących województw. - Potęgą nie jesteśmy, ale myślę, że przy większym wsparciu finansowym i lepszym sprzęcie mogliśmy walczyć o wyższe pozycje. Ale liczę jeszcze na dobre starty w biegach długodystansowych w Szklarskiej Porębie - powiedział Cezary Wójcicki.

Po olimpiadzie zawodnicy Olimpu startowali w Zakopanem w Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Arkadiusz Wójcicki był szósty w kategorii seniorów w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Na 3 kilometry klasykiem Katarzyna Duda była piąta wśród juniorek C. W stylu dowolnym juniorów Krzysztof Wójcicki był szósty w biegu na 10 kilometrów, w juniorkach A Monika Cieślik była piąta na 5 kilometrów, w juniorkach C Katarzyna Duda dziesiąta na tym samym dystansie. - Wystartowaliśmy treningowo, bo przygotowujemy się do Młodzieżowych Mistrzostw Polskich i dalszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach długodystansowych. Mimo to z tego występu jestem zadowolony - powiedział Cezary Wójcicki.