KSS Kielce odpadł z Pucharu Polski

PK
S. Stachura
W meczu 1/8 Pucharu Polski piłkarek ręcznych Zgoda Ruda Śląska pokonała KSS Kielce 31:21 (13:11) i awansowała do ćwierćfinału.

KSS: Kawka, Wiekiera - Olejarczyk 1, Pokrzywka 2, Słoma 2, Nowak, Muchocka 4, Łutaj, Osiak, Kot 1, Porębska 1, Lalewicz 2, Rosińska 8 (5), Giedroit.
Dla Zgody najwięcej: Gleń, Karwacka, Cebula, Weselak po 5.

Początek spotkania należał do kielczanek, które wygrywały 3:1. Potem na prowadzenie wyszły Ślązaczki. W 35 minucie wygrywały one 18:13, ale do 47 minuty (23:19) spotkanie było wyrównane, mimo że jeszcze w pierwszej połowie na boisku w kieleckim zespole zaczęły się pojawiać rezerwowe, a w drugiej części w ogóle nie grała oszczędzana na pojedynki ligowe Litwinka Maria Giedroit. Dopiero w ostatnich 10 minutach przewaga Zgody wyraźnie wzrosła.

- Nie chcieliśmy się odkrywać ze wszystkimi zagrywkami, bo na meczu byli wysłannicy SPR Olkusz, z którym w sobotę gramy w Kielcach bardzo ważny mecz ligowy - powiedział nam kierownik drużyny KSS, Marcin Janiszewski.