KSS Kielce przegrał ze Zgodą Ruda Śląska

PK
Kielczanki (w środku Aleksandra Pokrzywka, z prawej Maria Giedroić) przegrały w Rudzie Śląskiej 24:36. S. Stachura
W meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych Zgoda Ruda Śląska pokonała KSS Kielce 36:24 (16:14).

Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce 36:24 (16:14)

KSS: Kawka, Wiekiera - Olejarczyk, Dziedzic, Pokrzywka 5, Słoma 1, Nowak, Muchocka, Łutaj, Osiak, Kot 2, Lalewicz 1, Rosińska 1, Giedroić 14 (8). Kary: 6 min.

Zgoda: Muszioł, Mieńko - Gleń 8, Tarnowska 1, Jasińska 3, Sikorska 1, Świszcz 3, Cebula 5, Karwacka, Mrozek 2, Krzymińska 1, Kucińska 5, Obruśnik 4, Weselak 3. Kary: 4 min.

Sędziowali: G. Christ (Świdnica) i T. Christ (Wrocław). Widzów: 250.

Przebieg: 1:0, 1:4, 3:5, 3:6, 8:6, 8:8, 12:10, 15:13, 15:14, 16:14; 20:14, 21:15, 23:16, 25:18, 28:20, 28:22, 33:23, 35:23, 36:24.

Kielczanki bardzo dobrze zaczęły mecz, były skuteczne w obronie, kończyły akcje w ataku pozycyjnym. Taki obraz gry trwał do 11 minuty, kiedy KSS wygrywał 6:3. Niestety, seria nieskutecznych rzutów naszych zawodniczek dała Ślązaczkom okazje do szybkich ataków i Zgoda zdobyła pięć goli z rzędu. Mimo to do przerwy trwała wyrównana walka.

-Na początku drugiej połowy dostaliśmy szybko dwie kary, Zgoda dorzuciła cztery bramki i już nie udało się zmniejszyć strat - relacjonował kierownik ekipy KSS, Marcin Janiszewski. Jeszcze w 52 minucie rudzianki wygrywały tylko 28:22. Potem, podobnie jak w niedawnym meczu Pucharu Polski pomiędzy obiema ekipami, który Zgoda wygrała 31:21, w kieleckim zespole na boisku pojawiły się rezerwowe i zespół gospodarzy wyraźnie powiększył rozmiary zwycięstwa.

W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa, 9 stycznia KSS podejmuje Łączpol Vistal Gdynia.