KSSPR Końskie - AZS Politechnika Radom 34:30. Zabrakło jednej bramki

Włodzimierz ŁYŻWA [email protected], /PK/
Wygraną z AZS Politechnika Radom KSSPR Końskie okupiłk kontuzją Rafał Ratuszniaka. Uraz wygląda na poważny. Fot. Tadeusz Klocek

Rafał Przybylski, trener KSSPR Końskie

- Obie kontuzje wyglądają na poważne. Rafał Ratuszniak w zderzeniu ze skrzydłowym doznał skręcenia kolana. Nie znam jeszcze diagnozy lekarskiej, ale raczej nie mamy na niego co liczyć w niedzielnym meczu z liderem. Romek Baturin uszkodził mięsień dwugłowy, z którym miał już problem w poprzednim meczu iteż raczej wypadnie nam ze składu.

W zaległym meczu 16 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie pokonało AZS Politechnika Radom 34:30.

KSSPR Końskie - AZS Politechnika Radom 34:30 (18:11).

Końskie: Ratuszniak, M. Kornecki, Witkowski - Dobrowolski 0, Trojanowski 0, H. Kornecki 9, Biegaj 7, Napierała 5 (4), Baturin 0, Kubala 2, Bodasiński 4, Smołuch 5, Sroczyński 0, Bąk 2.

Spotkanie zostało przełożone ze względu na udział koneckiej drużyny w mistrzostwach Polski juniorów w miniony weekend. Podopieczni trenera Rafała Przybylskiego pewnie wygrali, bo radomianie nie zmusili naszej drużyny do dużego wysiłku. Niestety, zwycięstwo kosztowało dwie ofiary. W 4 minucie do kontry pobiegł Roman Baturin, nadciągnął mięsień dwugłowy i do końca meczu siedział na ławce. W 24 min. kontuzji kolana doznał bramkarz Rafał Ratuszniak. W przerwie, kiedy koneckiego golkipera pogotowie ratunkowe zabierało do szpitala, kibice pożegnali go gromkimi brawami. To nie są dobre informacje, w perspektywie ważnego sobotniego meczu KSSPR na boisku lidera, Czuwaja Przemyśl.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, w drugiej połowie nieoczekiwanie w 51 minucie KSSPR prowadziło tylko 28:26, ale już w 54 min. było 31:26. Konecczanom zabrakło w środowym pojedynku jednej zdobytej bramki, aby wyprzedzić Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i objąć pozycję wicelidera.

1. Czuwaj 16 29 562-477
2. Piotrkowianin 16 26 509-432
3. KOŃSKIE 16 26 541-465
4. Gwardia 16 25 476-396
5. Olimpia 16 17 492-480
6. Viret 16 14 459-468
7. Zawadzkie 16 12 428-497
8. Ostrovia 16 11 471-520