KSSPR Końskie gra w sobotę. Przeciwnik ma w składzie olimpijczyka i uczestnika Final Four

Paweł KOTWICA [email protected]
Ciekawie zapowiada się wyjazdowy mecz pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie z Siódemką Miedzią Legnica. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.

Mecz zapowiada się interesująco, bo zespół z Legnicy wygrał cztery ostatnie spotkania, pokonując między innymi Viret Zawiercie 32:29. Dla Viretu, wicelidera, była to jedyna jak dotąd porażka w rozgrywkach. Legniczanie zajmują w tabeli trzecie miejsce (16 punktów), tracąc cztery punkty do Śląska Wrocław i dwa do Viretu. Nadal mają ambicje, aby wrócić do PGNiG Superligi, z której spadli po ubiegłym sezonie. KSSPR zajmuje piąte miejsce z 12 punktami.

Konecczanie przerwali serię kilku porażek, pokonując w ostatnią sobotę w hali przy ulicy Stoińskiego innego spadkowicza z PGNiG Superligi, wyżej notowany AZS Przemyśl (37:29), grając świetnie przede wszystkim w pierwszej połowie, w której drużynie trenera Michała Przybylskiego wychodziło praktycznie wszystko.

MAJĄ OLIMPIJCZYKA

Siódemka Miedź Legnica ma w składzie kilku doświadczonych i znanych zawodników, Najbardziej rozpoznawalnym jest Paweł Piwko, były reprezentant Polski, olimpijczyk z Pekinu z 2008 roku, grający na prawym skrzydle lub rozegraniu. Popularny "Browar" spędziła dwa sezony w Vive Targi Kielce, zdobywając z tą drużyną dwa tytuły mistrza Polski (2009 i 2010). Wychowankiem klubu z Kielc jest bramkarz Kamil Buchcic, mający za sobą występy w Lidze Mistrzów, uczestnik ostatniego Final Four tych rozgrywek (choć nie zagrał w Kolonii ani minuty). Wiele sezonów w ekstraklasie spędzili skrzydłowy Tomasz Kozłowski, obrotowy Paweł Orzłowski (również były reprezentant Polski) i rozgrywający Paweł Wita.

RESPEKT PRZED KOŃSKIMI

Legniczanie zdają sobie sprawę, że nasz zespół może być dla nich trudnym rywalem. - Ostatnie mecze potwierdziły, że jesteśmy w dobrej formie. Chcemy utrzymać tę dyspozycję w meczu zespołem z Końskich, choć wiemy, co on potrafi. To mocna drużyna, która potrafi zaskoczyć, tak jak ostatnio w meczu z Czuwajem Przemyśl, kiedy KSSPR zagrał świetnie na początku meczu, co w konsekwencji dało mu wygraną nad wyżej notowanym rywalem. Musimy być skoncentrowani przez cale 60 minut i zagrać z zimną głową - powiedział nam Kamil Buchcic.