KSSPR Końskie lepszy od ŚKPR Świdnica

Ważne dwa punkty piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie. Będący w trudniej sytuacji konecczanie odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe ŚPRR Świdnica 29;26.

ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie 26:29 (12:13)

KSSPR: Witkowski, Kornecki - Kubała 7, Grabarczyk 6, Biegaj 6, Laskowski 4, Słonicki 2, Bodasiński 2, Maleszak 1, Bąk 1, Dobrowolski, Kiryłow, Krzywkowski.

Konecczanom jak dotąd nie wiodło się w rozgrywkach pierwszej ligi, odnieśli tylko jedno zwycięstwo i zajmowali 12. miejsce w tabeli. Ich sobotni rywale byli siedem pozycji wyżej, a w poprzedniej kolejce sensacyjnie wygrali na wyjeździe u jednego z kandydatów, Śląska Wrocław.

Pierwsza połowa z minimalną przewagą gości, których sposobem na zdobywanie bramek było dogrywanie piłek do skrzydłowego Wiktora Kubały, który skutecznie kończył akcje. W 25 minucie goście prowadzili 12:8, ale do przerwy wygrywali tylko jednym golem. Po zmianie stron mecz był zacięty i wyrównany. Jeszcze w 52 minucie gospodarze prowadzili. Konecczanie w ostatnich minutach pokazali jednak cwaniactwo i mimo że w końcówce dwukrotnie grali w osłabieniu, wygrali. W 56 minucie było 24;24, ale nasz zespół, za sprawą doświadczonego Pawła Laskowskiego zdobyli dwa gole z rzędu i prowadzenia już nie oddali.

Po tej wygranej KSSPR awansowało na 10 miejsce. W następnej kolejce, 10 listopada, drużyna trenera Rafała Przybylskiego podejmuje Olimpię Piekary Śląskie.

W innych meczach: Nielba Wągrowiec - Gwardia Opole 27:30 (15:12), Olimpia Piekary Śląskie - Śląsk Wrocław 29:33 (12:15), AZS AWF Biała Podlaska - AZS UT-H Radom 26:33 (12:17), ASPR Zawadzkie - Viret CMC Zawiercie 32:32 (17:13), Control Process Tarnów - AZS UŁ PŁ Łódź 27:21 (14:8), Szczypiorno Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:27 (15:12).